Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Testy cyfrowego rubla. Podsumowanie tygodnia #337

Rosyjskie banki zadeklarowały chęć wzięcia udziału w testach projektu cyfrowego rubla, który ma być alternatywą do gotówki.

20 października 2020 | 19:56

Jak co tydzień prezentujemy wam to, co działo się w świecie nowych technologii, w szczególności BTC i blockchaina.

Testy cyfrowego rubla

Dziś krajem, który prowadzi najbardziej zaawansowane prace nad CBDC, są Chiny. W ich ślad idzie jednak Rosja. Wiemy już, że cyfrowy rubel powstanie i będzie alternatywą do gotówki. Rosyjskie banki zadeklarowały też chęć wzięcia udziału w testach tego projektu. Chodzi wspierany przez państwo Promsvyazbank, Bank Kredytowy Moskwy, bank komercyjny Zenit, bank hipoteczny Dom.RF i Rosyjski Narodowy Bank Handlowy Krymu, który chce zapewnić Krymowi „najbardziej innowacyjne technologie bankowe”. 

Testy mają wystartować początkiem 2021 r.

Źródło: Izwiestia

Klienci Mt. Goxa dłużej poczekają na odszkodowania

Syndyk, który zajmuje się Mt. Goxem, Nobuaki Kobayashi, poprosił Sąd Okręgowy w Tokio o kolejną zgodę dot. przedłużenia terminu przedstawienia planu rehabilitacji tej upadłej giełdy kryptowalut do 15 grudnia 2020 r.. Informację podano w oficjalnym ogłoszeniu opublikowanym na stronie giełdy.

Jaki jest powód powyższego? W procesie rehabilitacji firmy „istnieją sprawy, które wymagają dokładniejszego zbadania”, więc „konieczne stało się przedłużenie terminu składania wniosków”. Oznacza to, że klienci Goxa na swoje BTC poczekają jeszcze dłużej.

Źródło: Mt. Gox

Co z cyfrowym dolarem?

Skoro powyżej wspomnieliśmy o cyfrowym rublu i juanie, warto zapytać, czy doczekamy się e-dolara. Okazuje się, że sprawa nie jest pewna. Podczas organizowanego przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy spotkania, Jerome Powell, szef Fedu, przyznał, że „dla Stanów Zjednoczonych ważniejsze jest, aby podjąć właściwą decyzję, niż być pierwszym”. Dodał, że Fed musi przygotować „staranną i przemyślaną ocenę potencjalnych kosztów i korzyści, jakie cyfrowa waluta banku centralnego może przynieść gospodarce i systemowi płatniczemu Stanów Zjednoczonych.”

Nadal więc wiemy to, że… nic nie wiemy.

Okręt dla fanów BTC

Jeśli jesteś fanem BTC i wycieczek morskich, Ocean Builders, firma zajmująca się budową „pływających domów morskich”, ma dla ciebie ofertę. Kupiła właśnie statek wycieczkowy. Będzie sprzedawała kajuty osobom, które chcą na nim zamieszkać. Okręt został przemianowany na „Satoshi” i jest częścią oferty kierowanej do fanów BTC.

Pierwsze 200 z 777 kabin zostanie sprzedanych na aukcjach zaplanowanych w okresie od 5 do 28 listopada. Ceny kabin wynoszą od 25 000 do 50 000 USD. Jednak kupujący muszą również płacić bieżące miesięczne opłaty, aby uzyskać pełne prawo własności do pomieszczeń.

Źródło: bitcoin.com

 

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut