Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Pierwszy Blockchain Lab w Europie Środkowiej startuje w Warszawie

27 kwietnia 2016 | 11:51

Coinfirm.io uruchomił w Warszawie pierwszy w Europie Środkowej Blockchain Lab, czyli miejsce, w którym instytucje finansowe, technologiczne i edukacyjne mogą uczestniczyć w rewolucji zapoczątkowanej przez Blockchain – Block Lab służy jako ekosystem, który łączy uczestników z najlepszymi talentami, a także startupy, technologie, partnerów i inwestorów z całego świata ? czytamy w oświadczeniu prasowym. Projekt wspiera między innymi jedna z największych polskich giełd Bitcoin ? Bitcurex.com.

Coinfirm Lab zostanie otwarty dzisiaj (27.04.2016) o godzinie 19:00 przy ulicy Burakowskiej 15 w Warszawie. Paweł Aleksander, dyrektor zarządzający i współzałożyciel Coinfirm powiedział w oświadczeniu prasowym:

Nasz Blockchain Lab będzie doskonałym środowiskiem do pracy nad rozwiązaniami FinTech wokół kluczowych cyfrowych walut takich jak Bitcoin, Ethereum i smart contracts. Dodatkowo zaoferuje wiele innych wdrożeń i aplikacji. Podobnie jak Internet w latach 90-tych, tak Blockchain w niedalekiej przyszłości będzie wpływać na niezliczone branże oraz instytucje. Stanie się znaczącą częścią systemów, które oddziałują i determinują nasze codzienne życie. Rozwój i dostęp na tym etapie nie powinien być zarezerwowany tylko dla instytucji finansowych lub zamożnych spółek, ale także dla rządów, programistów, uniwersytetów i innych startupów.”

We wrześniu 2015 Światowe Forum Ekonomiczne opublikowało raport, w którym przewiduje, że do 2023 roku podatki będą mogły być zbierane z wykorzystaniem Blockchaina. W ankiecie WEF 73% osób jest zdania, że przed rokiem 2025 nastąpi punkt zwrotny. Jednym z zastosowań nowej technologii jest egzekwowanie podatków, na przykład niewielki podatek będzie mógł być odprowadzony od każdej transakcji automatycznie. Ma to pozwolić na eliminację korupcji, opodatkowanie w czasie rzeczywistym i spore oszczędności dla państwa w postaci zmniejszenia liczby urzędników.  Z kolei eksperci The Bank of England w raportach ?Innowacje w technologiach płatniczych i pojawienie się walut cyfrowych? i ?Ekonomia walut cyfrowych? z roku 2014 zauważają, że nowa technologia wiąże się nie tylko z oszczędnościami, ale pozwoli rozwiązać problemy ryzyka kredytowego, ryzyka braku płynności finansowej i ryzyka operacyjnego. W oświadczeniu prasowym Coinfirm przeczytamy:

Wiele projektów rozwija się w Coinfirm Block Lab ? włączając w to rozwiązania dla „nieubankowionych”, a także IDbity ? skierowane na identyfikację i analizę danych użytkowników. Kolejny to Bug Bounty ? poszukiwanie błędów w systemach w zamian za nagrodę. Współpraca w projekcie Blockchain Lab jest możliwa dla wielu branż i podmiotów, gdyż Coinfirm buduje swoją pozycję jako światowy lider w technologii AML/KYC i bezpieczeństwa cyfrowych walut.

Paweł Aleksander przekonuje o sporych ambicjach związanych z nowym projektem:

?Wiemy, że Blockchain jest najważniejszą technologią od czasu powstania Internetu i chcemy dać dostęp do niej dla najlepszych partnerów i szerszemu gronu. Umożliwiamy udział w tej unikalnej szansie w historii. Dlatego też otwieramy kolejne Laboratoria Blockchain w innych krajach i rozpoczęliśmy już współpracę w Afryce. Biorąc pod uwagę, że jest to technologia globalna ? replikujemy nasze rozwiązanie w zakresie Coinfirm Blockchain Lab z partnerami w Lagos.”

Coinfirm jest platformą dla strukturalnej masowej adopcji cyfrowych walut i wdrożeń opartych o Blockchain. Użyteczna dla prawie każdej zdecentralizowanej aplikacji, platforma dostarcza system weryfikacji i Compliance, który udostępnia wartościowe dane i pozwala stronom transakcji uzyskać pełne bezpieczeństwo. Jako eksperci Assets Over Internet Protocol oraz Compliance ? Coinfirm jest mocno zdeterminowane, aby dostarczać globalną platformę dla rozwoju i weryfikacji cyfrowych walut oraz rozwiązań dla technologii Blockchain.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut