Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Michael Saylor chce kupić więcej BTC. Znamy szczegóły ETF-ów BTC. Podsumowanie tygodnia #502

3 stycznia 2024 | 10:00

To pierwsze podsumowanie w tym roku. Jak więc rozpoczął się rok 2024, być może przełomowy dla kryptowalut?

Kurs bitcoina rośnie

Zacznijmy od kursu bitcoina. Ten bowiem rozpoczął rok od wzrostów. Dziś za jednego bitcoina płaci się aż 45 200 USD, co przekłada się na aż 5-proc. wzrost w skali 7 dni.

Ether kosztuje 2368 USD. To także daje nam 5% wzrostu w ciągu tygodnia.

Wiele wskazuje na to, że rynek oczekuje zatwierdzenia w USA ETF-ów typu spot na BTC. Decyzję urzędników poznamy najpóźniej 10 stycznia.

Michael Saylor chce dokupić BTC

Michael Saylor, założyciel MicroStrategy, przygotowuje się zaś do kolejnych zakupów BTC. Tym razem nie w imieniu swojej firmy, ale swoim osobistym.

Powyższe wynika ze zgłoszenia złożonego 2 stycznia w SEC. Saylor miał rozpocząć wtedy sprzedaż części swoich akcji MicroStrategy i za tak pozyskanie środki kupić m.in. BTC. Planuje sprzedawać dziennie po 5 tys. papierów wartościowych. Łącznie może upłynnić 400 tys. akcji i za część kupić bitcoiny.

Źródło: SEC

Myszka Miki ma swoje NFT

Początkiem tego roku Disney stracił prawa do pierwszej wersji Myszki Miki. Chodzi o to, że przepisy w USA chronią prawa autorskie tylko przez 95 lat. Kreskówkowa mysz z filmu „Steamboat Willie” skończyła już zaś 9 i pół dekady.

W efekcie na rynku pojawiły się pierwsze kolekcje NFT Myszki Miki. I od razu zyskały sporą popularność. Warto jednak uważać na to, w co się inwestuje. Sama firma Disney podkreśla, że straciła prawa tylko do „pierwotnej” inkarnacji Myszki Miki.

W oświadczeniu prasowym rzecznik korporacji przekazał, że firma chce „w dalszym ciągu chronić” swoje prawa do Myszki Miki, dokładniej: do jej współczesnych wersji. „Będziemy pracować nad zabezpieczeniem konsumentów przed dezorientacją spowodowaną nieuprawnionym użyciem Mickey’a i innych naszych kultowych postaci”, dodał.

Źródło: CNN

Szczegóły ETF-ów BTC

Poznajemy powoli szczegóły potencjalnych, przyszłych ETF-ów BTC. Fidelity będzie pobierać od akcjonariuszy swojego spotowego funduszu bitcoina stawkę w wysokości 0,39%, podczas gdy Galaxy/Invesco zrzeknie się opłat przez sześć miesięcy, a następnie wprowadzi opłatę w wysokości 0,59%.

Najpóźniej 10 stycznia SEC może wyrazić zgodę na powstanie pierwszych ETF-ów BTC. Analitycy Bloomberga twierdzą, że urzędnicy na 90% powiedzą „tak”.

Źródło: Cointelegraph

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut