Reklama

Quark

Liderzy piramidy finansowej poszukiwani przez rosyjskie służby. Podsumowanie tygodnia #384

21 września 2021 | 15:06

W ostatnim tygodniu inwestorzy na rynku nie mogli narzekać na brak emocji. Kurs BTC kontynuuje korektę. Korzysta z niej m.in. Salwador.

Salwador dokupił kolejne bitcoiny

Rząd Salwadoru – niczym wytrawny trader – w czasie obecnie trwającej korekty dokupił BTC. Prezydent kraju Nayib Bukele poinformował na Twitterze, że władze kupiły kolejne 150 bitcoinów. Oznacza to, że Salwador posiada już aż 700 BTC.

Twórcy piramidy finansowej poszukiwani przez Rosję

Najwyższy sąd Tatarstanu, części Federacji Rosyjskiej, odrzucił odwołania od nakazów aresztowania trzech współzałożycieli piramidy finansowej Finiko. Chodzi konkretnie o Zygmunta Zygmuntowicza oraz Marata i Edwarda Sabirowów. Wszyscy oni brali udział w tworzeniu piramidy, która, gdy upadła, wygenerowała straty inwestorów przekraczające aż 1 miliard rubli (prawie 14 milionów dolarów). 

Oprócz obywateli rosyjskich projekt oszukał inwestorów z takich państw jak: Kazachstan, Kirgistan, Węgry, Austria, Niemcy i USA. Ponoć oszukano ponad 3000 osób, które wpłaciły na rzecz Finiko swoje oszczędności i kryptowaluty.

UE chce, by BTC było kopane za pomocą OZE

UE kontynuuje prace nad regulacją rynków kryptowalut. W praktyce ma to utorować drogę do większego wykorzystania energii odnawialnej w procesie kopania bitcoinów (BTC).

– W naszej niedawnej odnowionej strategii zrównoważonego finansowania powtórzyliśmy to zobowiązanie i będziemy pracować nad określeniem standardów dla przyjaznych dla klimatu aktywów kryptowalutowych. To okazało się bardzo potężnym narzędziem na rynkach finansowych – powiedział mediom rzecznik Dyrekcji Generalnej ds. Stabilności Finansowej, Usług Finansowych i Unii Rynków Kapitałowych (DG FISMA) w Komisji Europejskiej (KE).

Źródło: Cryptonews.com

Nieżyjący lider Queen będzie miał swój token

Freddie Mercury, nieżyjący od 1991 r. lider zespołu Queen, będzie miał swój token NFT. Ten wyemituje platforma SuperRare. Zyski trafią zaś na konto Mercury Phoenix Trust, fundacji, która walczy z AIDS i którą prowadzą żyjący muzycy grupy.

Wiadomo, że tokeny będą powiązane z grafikami, które upamiętnią karierę Mercurego oraz uczczą 75. rocznicę jego urodzin.

Źródło: Mercury Phoenix Trust

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut