Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

O współpracy Ethereum Dogecoina i GTA 6. Podsumowanie tygodnia #370

Salwador otwiera się na BTC, Vitalik Buterin otwarty na współpracę z Dogecoinem, największe banki w Rosji atakują BTC, GTA 6 z bitcoinami

8 czerwca 2021 | 08:11

Ostatni tydzień był dla BTC przełomowy. Salwador ujawnił, że chce uznać BTC za prawny środek płatniczy.

Salwador otwiera się na BTC

Nayib Bukele, prezydent Salwadoru, ujawnił w czasie konferencji Bitcoin 2021 w Miami, że jego kraj może uznać BTC za prawny środek płatniczy. Stosowne przepisy ma przegłosować parlament kraju. Bank centralny przyjmie zaś bitcoina jako część swoich rezerw. Obywatele będą z kolei mogli swobodnie przeprowadzać transakcje używając do tego kryptowaluty. Infrastrukturę do płatności ma zbudować firma Strike.

Źródło: Youtube

Vitalik Buterin otwarty na współpracę z Dogecoinem

Vitalik Buterin ogłosił, że Ethereum jest otwarte na współpracę z Dogecoinem. Myśli o łączeniu obu blockchainów.

– Osobiście uważam, że jeśli Doge chce jakoś połączyć się z Ethereum, w efekcie czego ludzie będą mogli wymieniać Dogecoiny tysiące razy na sekundę, to byłoby niesamowite. Jeśli chcą po prostu skorzystać z technologii w stylu Rollup i po prostu mieć tysiące transakcji na sekundę w ramach własnego łańcucha, to byłby to również świetny efekt – powiedział w podcaście Lexa Fridmana.

Źródło: Youtube

Największe banki w Rosji atakują BTC

Dyrektor generalny Sberbanku, Herman Gref, jest zdania, że BTC to zła inwestycja. Uważa, że lepiej deponować oszczędności w banku niż kupować kryptowaluty.

– Lokata bankowa to z pewnością najpewniejszy instrument inwestycyjny. 100% niezawodności, ale niestety niezbyt wysoka rentowność – powiedział.

Z kolei w wywiadzie dla Bloomberga Andrey Kostin, dyrektor generalny VTB, jednego z największych banków w Rosji, powiedział, że „nie lubi BTC”.

Nie lubimy bitcoina. Uważamy, że jest to coś na kształt tworzenia fałszywych pieniędzy – powiedział.

Źródło: NTV, Bloomberg

GTA 6 z bitcoinami

Grand Theft Auto 6 (GTA 6) to kolejna odsłona serii gier, w której gracz zajmuje się kradzieżą samochodów. Nowa część ma podobno zawierać system płatności oparty na kryptowalucie.

O sprawie poinformował Tom Henderson, „renomowany leakster”. Dodał jednak, że GTA 6 będzie zawierało system płatności bitcoinami „w grze”, ale nie w realnym świecie.

Źródło: Twitter

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut