Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Infoshare2020: Sane robots and insane humans – wywiad z Joanne Pransky, psychiatrą robotycznym

Joanne Pransky to pierwszy na świecie psychiatra robotyczny. Opowiedziała o konieczności przygotowania społeczeństwa na nieuniknioną przyszłość. @infoshare

2 października 2020 | 08:14

Joanne Pransky to pierwszy na świecie psychiatra robotyczny. W rozmowie z Cyfrową Ekonomią podczas konferencji Infoshare opowiadała o konieczności przygotowania społeczeństwa na nieuniknioną przyszłość, w której roboty będą naszymi partnerami, towarzyszami i współpracownikami. 

Postęp technologiczny, a rozwój robotów 

Joanne Pransky zwróciła uwagę, że miarę jak rośnie postęp technologiczny, nasza interakcja i relacje z technologią robotów również będą coraz większe. Joanne stara się zaszczepić zrozumienie dla zastosowań robotów, pobudzając jednocześnie wyobraźnię ludzi na temat możliwych przyszłych zmian.

Rozmówczyni zwróciła uwagę, że roboty nie są jeszcze tak inteligentni, jak ludzie, zwłaszcza jeśli chodzi o inteligencję emocjonalną i społeczną, jednak wyraźnie podkreślała przy tym rzeczywiste osiągnięcia robotów i ich komercjalizację. 

Psychiatria robotów i robopsychologia

Joanne Pransky stwierdziła, że inteligentne roboty pojawią się wcześniej, niż nam się wydaje oraz że w najbliższej przyszłości roboty będą miały problemy z komunikacją z ludźmi. Problem ten będzie można rozwiązać albo przez rozmowę, albo trenowanie, czyli machine learning. Zwróciła również uwagę, że w najbliższej przyszłości psychiatria robotów i robopsychologia będą kluczowymi dziedzinami badań nad robotami.

Rozmówczyni wyraźnie podkreśliła, że roboty też mają umysły. Zwróciła również uwagę na rozdzielenie pojęcia mózgu i umysłu. Dodała, że umysł, nie musi być pojęciem wyłącznie biologicznym. Celem rozwoju robotyki jest to, by roboty myślały lepiej niż ludzie, ale w taki sposób jak ludzie.

Dr Joanne Pransky od wielu lat pracuje nad włączeniem robotów do większej zbiorowej świadomości ludzkiej. Jej historia w dziedzinie psychologii, marketingu oraz technologii robotów sprawia, że ma wyjątkową zaplecze, aby pomóc firmom skutecznie demonstrować, w jaki sposób ich roboty będą zmieniać świat na lepsze.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut