Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin
14 października 2021 | 13:27

Na InfoShare rozmawialiśmy m.in. z Fionnem Ferreirą.

Fionn Ferreira jest 20-letnim studentem, naukowcem, innowatorem, skupiającym się na rozwiązaniu kryzysu zanieczyszczenia świata plastikiem. Dorastając nad brzegiem morza w Irlandii, pasjonował się rozwiązywaniem problemu mikroplastiku. Fionn zbudował kilka wynalazków do testowania tych mikroplastików i postanowił samodzielnie wymyślić metodę usuwania mikroplastików z wody.

Po wielu nieudanych próbach stworzył urządzenie, które wykorzystuje metodę opartą na magnesach do usuwania cząstek z wody przy wysokim współczynniku ekstrakcji, a które jest bezpieczne dla środowiska. Fionn wygrał Google Science Fair 2019 – wszystko dzięki swojemu wynalazkowi i założył Fionn & Co. w 2020 roku, gdzie wykorzystuje swoją metodę do zbudowania urządzenia do wydajnego usuwania mikrodrobin plastiku z wody na dużą skalę.

O Infoshare

Infoshare to największa konferencja technologiczna CEE, tworząca ekosystem, w którym nowe technologie łączą się z biznesem. Co roku do Gdańska przyjeżdżają tysiące uczestników. Wśród nich startupy, inwestorzy, przedstawiciele korporacji, programiści i marketerzy. To solidna dawka wiedzy i biznesu – kilkuset czołowych prelegentów z całego świata, blisko 200 wystąpień i warsztatów, kilka scen tematycznych każdego roku.

Infoshare to także szereg imprez towarzyszących, będących okazją do nawiązywania nowych kontaktów i wymiany doświadczeń biznesowych. Konferencja to idealne miejsce dla firm na wczesnym etapie rozwoju. Dedykowane narzędzie do Matchmakingu pozwala umawiać indywidualne spotkania z inwestorami i nawiązywać ważne biznesowe relacje. Towarzyszący konferencji konkurs Startup Contest każdego roku gromadzi ponad blisko 700 startupów walczących o nagrody o wartości 30 000 euro w gotówce.

 

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut