Reklama

Quark

Goldman Sachs debatował nt. kryptowalut. Podsumowanie tygodnia #317

Choć instytucje coraz mocniej otwierają się na kryptowaluty, bank z USA, Goldman Sachs, nie należy do podmiotów, które są przychylne BTC.

2 czerwca 2020 | 12:13

Ostatni tydzień to powrót do wzrostów na wykresie. Tymczasem w sferze fundamentów można było zauważyć parę ciekawych zjawisk.

Goldman Sachs debatował nt. BTC

Choć inwestorzy instytucjonalni coraz mocniej otwierają się na kryptowaluty, jeden z czołowych banków w USA, Goldman Sachs, nie należy do podmiotów, które są przychylne BTC. W minionym tygodniu zorganizował telekonferencje dot. inwestycji w czasie kryzysu. Okazało się, że nie jest przekonany do kupowania kryptowalut. Pewien sceptycyzm radzi też swoim klientom. Zauważa, że inwestowanie w BTC nie ma „podstaw inwestycyjnych”.

Źródło: Forbes

Calibra to teraz Novi

Facebook potwierdził, że nadal pracuje nad Librą, swoją cyfrową walutą, plany dot. której ogłoszono rok temu. Teraz jednak ma miejsce lekki rebranding projektu. Calibra, czyli zespół odpowiedzialny za portfel Libry, będzie od teraz nazywał się Novi.

Kiedy ogłosiliśmy kryptowalutę Libra i portfel Calibra w czerwcu zeszłego roku, chcieliśmy pokazać, że Calibra, portfel cyfrowy, jest ściśle powiązany z Librą, globalnym systemem płatności. Obie marki zrodziły się z tej samej wizji, aby dać ludziom większy dostęp do globalnej gospodarki. Stwierdziliśmy jednak, że Calibra i Libra brzmiały zbyt podobnie, a ludzie mylili się, więc postanowiliśmy wprowadzić między nimi pewne rozróżnienie – przekazała mediom firma.

Źródło: Novi

EMusic z własnym tokenem

Zgodnie z ogłoszeniem opublikowanym przez eMusic 26 maja, firma emituje swój token. 

Prezes firmy Tamir Koch powiedział mediom, że streaming nie działał dotąd dobrze dla artystów:

„Przesyłanie strumieniowe dramatycznie zwiększyło przychody [rynku] i adopcję, ale model okazał się zasadniczo wadliwy. […] Artyści otrzymują ułamek tantiem, a pośrednicy zabierają coraz większy kawałek tortu, a wiodące usługi nadal przynoszą straty”.

Nowy model sprzedaży ma pomóc artystom w generowaniu większego proc. zysku za swoją muzykę.

Główne serwisy muzyczne płacą [zespołom] za muzykę w oparciu o udział w przychodach (…). Oznacza to, że jeśli słuchasz artysty na Spotify i płacisz za to 9,99 USD za miesiąc, Spotify dostaje siedemdziesiąt pięć procent z tej kwoty, ale sami artyści widzą tylko niewielką tego część. Pośrodku masz jeszcze pośredników (…)”

– dodaje firma.

Źródło: Businesswire

Gemini łączy siły z Samsungiem

Giełda Gemini integruje swoje usługi z portfelem na kryptowaluty Samsunga. Pozwoli to użytkownikom “Samsung Blockchain Wallet” połączyć się z aplikacją mobilną giełdy w celu kupowania, sprzedawania i handlu kryptowalutami. 

– Kryptowaluty to nie tylko technologia, to ruch. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Samsungiem, aby zaoferować obietnicę większego wyboru, niezależności i możliwości dla większej liczby osób na całym świecie – powiedział Tyler Winklevoss, CEO giełdy. – Teraz klienci Samsung Blockchain Wallet mogą kupować krypto w prosty i bezpieczny sposób.

Źródło: Gemini

 

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut