Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

G20 będzie tworzyło ramy prawne dla cyfrowych płatności. Podsumowanie tygodnia #323

Kraje G20 (19 państw najsilniejszych gospodarczo i Unia Europejska) mają przygotować ramy prawne, mające pomóc w adopcji płatności cyfrowych.

14 lipca 2020 | 14:17

Co wydarzyło się z minionym tygodniu? Przed wami nasze kolejne podsumowanie!

G20 interesuje się cyfrowymi płatnościami

Kraje G20 (19 państw najsilniejszych gospodarczo i Unia Europejska) mają przygotować ramy prawne, które mają dotyczyć i pomóc w adopcji płatności cyfrowych. Konkretne rozwiązania powstaną ponoć jeszcze przed kolejnym szczytem G20, jaki ma mieć miejsce w Arabii Saudyjskiej.

Ponoć powyższe jest reakcją na planowaną emisję cyfrowego juana i Libry Facebooka.

Źródło: Kyodo News 

McAfee z własnym telefonem

Choć na rynku mamy już np. firmę Sirin Labs z modelem Finney, który oferuje bezpieczeństwo połączeń, na tą przestrzeń wchodzi też John McAfee. Wydaje on nowy telefon, który ma zapewnić użytkownikom pełną anonimowość oraz prywatność. 

Ponoć urządzenie nie wymaga karty SIM. Jest też przeznaczone tylko do transmisji danych, ale zapewni wsparcie głosowe przez IP (VOIP) i dodatkową komunikację opartą na IP. Do tego, by korzystać z sieci, użytkownicy muszą zeskanować kod QR, który zostanie im udostępniony przy zakupie. 

Źródło: Technewsworld

Satander korzysta z Ripple

Grupa banków Satander korzysta z technologii Ripple, a konkretnie z rozwiązania płatniczego One Pay FX. W 2018 r. zaimplementowano je już w  Wielkiej Brytanii, Polsce, Brazylii i Hiszpanii. Od teraz jednak dostępne w kilkunastu kolejnych krajach.

– Ripple pomaga nam poradzić sobie z niektórymi z tych problemów, które doświadczyliśmy w przeszłości z niektórymi naszymi klientami (…). Kiedy dokonują płatności, mogą zobaczyć, kiedy przelew dojdzie [do adresata] – tłumaczy Ed Metzger, dyrektor ds. technologii One Pay FX.

Rozwiązanie pomaga klientom banku w śledzeniu przelewów – zarówno wartości przesyłanych środków, ale też tego, kiedy te dojdą na dany rachunek.

Źródło: ripple.com

Binance kupiło Swipe

Binance kupiło kolejną spółkę. Chodzi o firmę Swipe, która zajmuje się produkcją kryptowalutowych kart debetowych Visa. Oficjalne nie wiadomo jeszcze, czy Binance i Swipe będą współpracować przy wydaniu wspólnej karty debetowej, ale przedstawiciele tej pierwszej firmy w mediach przyznają, że to jeden z elementów współpracy.

Źródło: binance.com

 

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut