Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Turcja banuje BTC. Podsumowanie tygodnia #363

Turcja uderza w rynek kryptowalut. Ogłosiła właśnie, że zakazuje wykorzystywania BTC i kryptowalut w transakcjach płatniczych.

20 kwietnia 2021 | 17:15

Jak co tydzień powracamy do naszego podsumowania newsów.

Turcja banuje Bitcoina i inne kryptowaluty

Turcja uderza w rynek kryptowalut. Ogłosiła właśnie, że zakazuje wykorzystywania BTC i kryptowalut w transakcjach płatniczych.

W komunikacie wymieniono wady kryptowalut:

  • nie podlegają żadnym mechanizmom regulacyjnym i nadzorczym ani centralnemu organowi regulacyjnemu,
  • mają wartości rynkowe, które mogą być nadmiernie niestabilne,
  • mogą być wykorzystywane w działaniach niezgodnych z prawem ze względu na swoją anonimową strukturę,
  • mogą zostać skradzione lub wykorzystane bezprawnie bez zgody ich posiadaczy.

Bank centralny kraju przekazał też, że wydano „rozporządzenie w sprawie nieużywania kryptowalut w płatnościach”.

Źródło: Bloomberg

Gary Gensler szefem SEC

Na czele SEC, odpowiednika polskiego KNF, stanął Gary Gensler. To były przewodniczący Komisji ds. Handlu Kontraktami Terminowymi i Towarowymi i profesor z MIT. Jest znany z m.in. tego, że jest zwolennikiem kryptowalut.

– Z niecierpliwością czekam na współpracę z przewodniczącym Genslerem nad wieloma kwestiami, przed którymi stoi Komisja, w tym w sprawach kryptowalut. Mam nadzieję, że dostrzeże potrzebę wspierania innowacji i zapewni większą pewność regulacyjną w dziedzinie kryptowalut – powiedziała komisarz SEC Hester Peirce, też znana z otwartości na nowinki technologiczne.

Źródło: The Block

Deutsche Telekom kupiło tokeny startupu z rynku blockchaina

Deutsche Telekom przyznało, że zainwestowało w tokeny Celo, startupu z rynku blockchaina, który chce poprawić wiele kwestii dot. telekomunikacji. Firma ta pracuje nad zbudowaniem zdecentralizowanej wersji platform płatności peer-to-peer w stylu Venmo. Jej główne narzędzie mapuje numery telefonówó użytkowników na blockchainie, co ułatwia dostęp do kryptowalut.

Deutsche Telekom przyznał, że inwestuje głównie w sieć Celo, a nie w samą firmę.

Możliwe, że efektem współpracy będą blockchainowe przelewy cyfrowego euro, których będzie można dokonywać przy pomocy smartfonów.

Źródło: Decrypt

Newegg akceptuje DOGE

Gigant z rynku zakupów online, Newegg, akceptuje DogeCoiny jako nową formę płatności.

– Niedawny wzrost wartości Dogecoina podkreśla potrzebę ułatwienia klientom dokonywania zakupów za pomocą tej popularnej kryptowaluty – zauważył menadżer firmy Andrew Choi. – – Zależy nam na tym, aby ułatwić naszym klientom robienie zakupów w sposób najbardziej dla nich odpowiedni, a to oznacza, że ​​umożliwiamy im dokonywanie transakcji przy użyciu metody płatności, która najbardziej im odpowiada. W tym celu z przyjemnością udostępniamy fanom Dogecoina łatwy sposób dokonywania zakupów online – dodał.

 Źródło: Twitter

 

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut