Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Europejski Bank Centralny chce regulacji kryptowalut? Podsumowanie tygodnia #270

Na rynkach nie dzieje się wiele (inwestorzy postanowili wyjechać chyba na wakacje). My tymczasem prezentujemy się na newsach związanych z kryptowalutami.

9 lipca 2019 | 09:43

Wracamy z naszym podsumowaniem tygodnia. Na rynkach nie dzieje się wiele (inwestorzy postanowili wyjechać chyba na wakacje). My tymczasem prezentujemy się na newsach związanych z kryptowalutami.

EBC chce regulacji rynku kryptowalut

Członek zarządu Europejskiego Banku Centralnego Benoit Coeure powiedział w niedzielę, że rynek cyfrowych walut musi  zostać szybko uregulowany. Skąd ten pośpiech? Głównie przez kryptowalutę Facebooka – LibraCoin.

„Wszystkie te projekty są raczej użytecznym sygnałem alarmowym dla organów regulacyjnych i władz publicznych, ponieważ zachęcają nas do postawienia szeregu pytań i mogą sprawić, że poprawimy sposób, w jaki robimy pewne rzeczy”

-powiedział Coeure. Dodał też, że dotąd urzędnicy działali w tym zakresie opieszale:

„My [regulatorzy finansowi] musimy działać szybciej, niż byliśmy w stanie to robić do tej pory”.

Miasto Busan z własną kryptowalutą

Miasto Busan w Korei Południowej nawiązało współpracę z lokalnym bankiem BNK Busan. W wyniku kooperacji ma zostać wyemitowana kryptowaluta. Ma ona rozruszać lokalną gospodarkę. Początkowo ma też być dedykowana klientom miasta. Z czasem realne jest rozszerzenie projektu na inne obszary kraju:

“Pracujemy nad sposobami korzystania z waluty nie tylko w banku BNK Busan, ale także w sklepach ZeroPay.”

TecraCoin z biurem w Warszawie i planami ekspansji

O ostatnich działaniach firmy media poinformował Łukasz Gromek:

„Ostatnie tygodnie to czas bardzo wytężonej pracy w Tecra. W połowie czerwca firma uruchomiła swój oddział w Warszawie, przy ul. Belwederskiej 9. Posiadamy już w pełni wyposażone biuro, pomieszczeniami dla 15-20 pracowników, salę konferencyjną oraz studio przeznaczone do nagrań materiałów wideo.”

Ponadto firma jest już niemal gotowa do zagranicznej ekspansji:

„Finalizujemy pracę nad tłumaczeniami naszej strony internetowej, white paper oraz innych materiałów marketingowych na kolejne języki: polski, rosyjski, chiński, koreański, japoński, włoski, wietnamski, arabski, niemiecki i wiele innych.”

Jakby tego było mało, projekt czekają zmiany natury technologicznej:

„Dobiegają końca kolejne etapy prac informatycznych, w przyszłym tygodniu planujemy przeprowadzić hard fork, który zmieni algorytm hashujący naszego blockchaina na MTP. Warto dodać, że nowy algorytm jest już testowany od blisko dwóch miesięcy w testnecie, a testy przebiegły pozytywnie.

Jednocześnie w ramach zacieśniającej się współpracy z zespołem Zcoin uruchomimy nasz nowy pool dla minerów, przygotowaliśmy także kolejne 25 szt. koparek, które zapewnią jeszcze większą moc, a więc i bezpieczeństwo naszego blockchaina.”

Hasrate sieci BTC na rekordowym poziomie

Zgodnie z danymi z 7 lipca hashrate sieci BTC znalazł się na rekordowym poziomie – 65,19 TH / s.

Co to oznacza? Na pewno zwiększenie zużycia energii elektrycznej, ale to może być niwelowane przez połączenie sił z technologią odnawialnych źródeł energii. Firma CoinShares oszacowała w czerwcu, że 74,1% wydobycia bitcoinów jest zasilane energią odnawialną. Ponadto wzrost hashrate powoduje, że sieć kryptowaluty jest bezpieczniejsza i bardziej odporna na ataki 51%.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut