Infoshare to największa konferencja technologiczna w regionie CEE, tworząca ekosystem łączący nowe technologie z biznesem. Co roku biorą w niej udział tysiące uczestników: startuperzy, inwestorzy, przedstawiciele korporacji, programiści i marketerzy.

W 2020 r. konferencja odbędzie się w formacie online, transmitowanym na cały świat z Gdańska i potrwa 6 dni. Na uczestników czeka 9 scen tematycznych i blisko 200 ekspertów z całego świata z insirującymi prelekcjami na żywo, a także networking na niespotykaną dotąd skalę. Towarzyszący konferencji konkurs Infoshare Startup Contest każdego roku gromadzi ponad 600 startupów z całego świata, które walczą o nagrody w kwocie 30 000 EURO. Kup bilet już dziś!

Eksperci IT na Infoshare

Shajan Dasan (Twitter), John Romero (Romero Games), Piotr Konieczny (Niebezpiecznik), Lucas Stefanko (ESET), Emily Jiang (IBM) i Alejandro Saucedo (SELDON). To wybrani spośród blisko 50 ekspertów IT z całego świata, którzy opowiedzą o trendach i najnowszych rozwiązaniach technologicznych podczas Infoshare 2020 Online. Największa konferencja technologiczna w Europie Środkowo-Wschodniej startuje 23 września, w formacie online, transmitowanym na cały świat z Gdańska. Potrwa aż 6 dni!

Na uczestników tegorocznej edycji Infoshare 2020 Online czeka 9 scen tematycznych, w tym aż 7 ścieżek, dedykowanych developerom i specjalistom IT. Podczas 6 dni prelekcji na żywo, technologiczni guru z całego świata opowiedzą o projektowaniu gier, najnowszych technikach hakowania, cyberbezpieczeństwie, ML&AI, robotach, komputerach kwantowych. Zgłębią także tajniki architektury oprogramowania, UX i UI, projektowania w JAVA, Scala, Go, prezentując case study wdrożeń technologicznych gigantów, a także przedstawią najnowsze sposoby, narzędzia i platformy do zarządzania wielkimi zbiorami danych. Przewidziane są również liczne wystąpienia z obszaru prowadzenia projektów IT i zarządzania zespołami specjalistów oraz moderowane sesje Q&A z ekspertami.

DEVTRENDS – o przyszłości technologii

Devtrends Stage to jedna z trzech największych scen konferencji Infoshare 2020 Online. Zaproszeni eksperci opowiedzą o trendach w branży i podzielą się case studies z wdrożeń technologicznych w swoich firmach. Zobaczymy m.in.:


John Romero (ROMERO GAMES) – wielokrotnie nagradzany programista, projektant kultowych gier, którego praca obejmuje ponad 130 pozycji. Uznawany za „ojca strzelanek pierwszoosobowych”, jak Wolfenstein 3D, DOOM, Quake, Heretic i Hexen. Podczas wystąpienia The Early Days of Id Software opowie o początkach firmy oraz wydarzeniach, które doprowadziły do jej powstania.

Ekspert ds. bezpieczeństwa, Piotr Konieczny (NIEBEZPIECZNIK.PL), zdradzi Jak szpiegować szpiegów w internecie? Pokaże techniki pozyskiwania informacji na temat ludzi i firm na podstawie ogólnodostępnych (co nie znaczy, że zawsze publicznie dostępnych) źródeł w internecie. Uchyli rąbka tzw. Białego Wywiadu i zdradzi kilka OSINT-owych narzędzi. Zademonstruje też, jak za ich pomocą każdy może zdeanonimizować i obedrzeć z prywatności jednego ze sławnych polskich szpiegów.

Nie zabraknie również Adama Haertle (ZAUFANA TRZECIA STRONA), który w swoim wystąpieniu Co za piękna katastrofa, czyli co i komu się zepsuło – oraz dlaczego? przedstawi zbierane od lat historie mniejszych i większych katastrof z obszaru security, bo uważa, że przyjemniej uczyć się na cudzych błędach, niż na własnych.

Budowanie systemów rozproszonych jest niezwykle trudne… budowanie rozproszonego zespołu, tym bardziej. O tym, jak rozwijać firmę w modelu rozproszonym, na przykładzie Elastic opowie Sebastian Grodzicki (ELASTIC), w wystąpieniu Building Distributed Systems in Distributed Teams.

Alejandro Saucedo (SELDON) – naukowiec z Institute for Ethical AI & Machine Learning, poświęci swoją prelekcję The State of Production AI & Machine Learning in 2020 prezentacji praktycznych, kompleksowych przykładów pokazujących fazy szkolenia machine learning, wdrażania i monitorowania modelu oraz dostarczy kluczowych spostrzeżeń na temat podstawowych koncepcji MLOps.

Duet Paris Buttfield-Addison & Marina Geldard poruszą temat uczenia maszynowego – z perspektywy gier. Ich prezentacja Simulating Your Robot Brain with a Game Engine wyjaśni m.in. w jaki sposób zaawansowane platformy ML, takie jak TensorFlow, można podłączyć do silnika gry, aby generować przydatne dane szkoleniowe, szkolić agentów i tworzyć mózgi robotów, które można następnie przenieść do świata rzeczywistego. Eksperci wykorzystają silnik gry Unity i popularną kombinację Unity ML-Agents Toolkit i TensorFlow o otwartym kodzie źródłowym, aby pokazać, w jaki sposób można wykorzystywać silniki gier do uczenia opartego na głębokim wzmocnieniu czy klonowania behawioralnego.

SECURITY o najnowszych zagrożeniach i rozwiązaniach

Na scenie SECURITY wystąpi między innymi Mikko Hypponen (F-SECURE) – wykładowca na uniwersytetach w Oksfordzie, Stanford i Cambridge. W swoim wystąpieniu Cyber Arms Race, Mikko Hypponen przyjrzy się ostatnim głośnym przypadkom hakowania i przeanalizuje, jakiego rodzaju były to zagrożenia, kto stał za atakami i jak można z nimi walczyć w przyszłości?

Podczas prezentacji Android COVID-19 Threats, Lukas Stefanko (ESET) skupi się na przeglądzie zagrożeń dla Androida związanych z rozprzestrzenianiem się COVID-19 w pierwszej połowie 2020 roku.

DATATECH o upraszczającym uporządkowaniu

Kate Strachnyi (DATACATED ACADEMY) – Top Voice in Data Science&Analytics 2018 i 2019 wg LinkedIn zdradzi tajniki wizualizacji danych. Najlepsze praktyki, sprawdzone metody i wytyczne, których warto się trzymać, aby skutecznie przekazywać informacje odbiorcom. To wszystko w wystąpieniu Data Visualization Best Practices.

Vin Vashishta (VSQUARED) – podczas Building a Path to Production for Machine Learning – weźmie na warsztat tytułowe projektowanie ścieżki prowadzącej do produkcji dla uczenia maszynowego. Omówi wymagania techniczne i biznesowe, przedstawi przykład przeniesienia modelu z etapu projektowania biznesowego do etapu produkcji.

Ricardo Ferreira (CONFLUENT) w trakcie Building Streaming Data Architectures using Apache Kafka® przedstawi główne elementy składowe architektury danych strumieniowych oraz sposoby ich łączenia w celu rozwiązania problemów biznesowych. Wyjaśni, jak zaimplementować to wszystko za pomocą Apache Kafka® oraz jakie inne technologie mogą być również używane w połączeniu z nią lub zamiennie.

DEEPTECH – innowacje oparte na doświadczeniu

Shajan Dasan, inżynier uczenia maszynowego w TWITTER, w ramach swojej prelekcji Machine Learning Infrastructure at Twitter, opisze wyzwania związane z tworzeniem platformy, która pomaga inżynierom Twittera używać uczenia maszynowego do rozwiązywania różnorodnych problemów.

Na scenie zobaczymy też Michaela Shtelmę (DATABRICKS) – architekta rozwiązań Databricks i byłego inżyniera danych Teradata. W swoim wystąpieniu Accelerate Image Recognition Using Distributed Model Training and Automated Model Architecture Search mówca przybliży specyfikę pracy z modelami rozpoznawania obrazu oraz pokaże, jak zespoły mogą szybciej iterować.

FRONT-END o ekonomii i efektywności

Scenę FRONT-END zawłaszczy m.in. Harry Roberts (CSS WIZARDRY) – wielokrotnie nagradzany Consultant Performance Engineer, z tematem From Milliseconds to Millions: A Look at the Numbers Powering Web Performance. Roberts przyjrzy się liczbom wpływającym na branżę web performance po obu stronach tabeli. Odpowie na pytanie, co oznacza poprawa wyników performance’u dla klientów i jak przełożyć to na efektywniejszą współpracę?

Minko Gechev (GOOGLE) w wystąpieniu Building Fast Angular Applications from End-to-End omówi nowe funkcjonalności i ulepszenia, które pozwalają każdemu tworzyć i wdrażać wydajne aplikacje przy niewielkim nakładzie pracy. Poruszone zostaną kwestie Ivy, budżetowania pakietów, ładowania zróżnicowanego, automatycznego dzielenia kodu i progresywnej rehydratacji elementów SSR.

BACKEND technicznie o sprawnym projektowaniu


Emily Jiang (IBM) w prelekcji The Modern and Open Way to Build Cloud-Native Microservices: MicroProfile omówi szczegółowo, w jaki sposób MicroProfile może pomóc w opracowywaniu natywnych mikrousług dla chmury. Na żywo zaprezentuje demo tworzenia od podstaw i uruchamiania natywnej dla chmury mikrousługi w Open Liberty od podstaw.

Bloger, programista – poliglota i praktyk architektury oprogramowania Uberto Barbini w prelekcji Designing Microservices in Functional Style przedstawi podstawowe zasady projektowania systemu przy użyciu zasad programowania funkcjonalnego dla mikrousług z CQRS i Event Source bez korzystania z frameworków.

Josh Long (@starbuxman) – pionier wśród Spring Developer Advocates w prelekcji Bootiful Kotlin opowie o Spring Boot – convention-over-configuration centric framework, opracowanym przez zespół Spring w Pivotal.

IT LEADERS o zarządzaniu

Na scenie IT LEADERS zagości Matthew Skelton (CONFLUX), dwukrotnie uznany przez TechBeacon za jedną ze 100 osób, które warto śledzić w DevOps. W swojej prezentacji Beyond the Spotify Model – Using Team Topologies for Fast Flow and Organization Evolution wyjaśni, jak zorganizować zespoły, żeby zapewnić efektywne, nowoczesne systemy oprogramowania połączone z chmurą. W trakcie wykładu zostaną omówione m.in. podstawy projektowania organizacji, wybór kluczowych typów zespołów oraz jak i kiedy ich używać, aby rozwój i działanie systemów oprogramowania było jak najbardziej efektywne.

Przemysław Witka (DYNATRACE) w przemówieniu Roles Definition Framework for Agile Organizations podzieli się praktycznym doświadczeniem z transformacją Agile, zwłaszcza w kontekście transformacji ról, który jest jednym z najtrudniejszych aspektów wprowadzania Agile. Ekspert przedstawi kilka zasad transformacji ról, a następnie poda przykłady praktyk, które można zastosować we własnej organizacji.

Pełna lista prelegentów Infoshare 2020 Online znajduje się pod linkiem. Zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj