Reklama:

Ekonomia. Krótka historia

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Eksperci z całego świata o trendach w IT. Rusza Infoshare 2020!

Infoshare to największa konferencja technologiczna w regionie CEE, tworząca ekosystem łączący nowe technologie z biznesem. Co roku biorą w niej udział tysiące uczestników: startuperzy, inwestorzy, przedstawiciele korporacji, programiści i marketerzy.

10 września 2020 | 14:25

Infoshare to największa konferencja technologiczna w regionie CEE, tworząca ekosystem łączący nowe technologie z biznesem. Co roku biorą w niej udział tysiące uczestników: startuperzy, inwestorzy, przedstawiciele korporacji, programiści i marketerzy.

W 2020 r. konferencja odbędzie się w formacie online, transmitowanym na cały świat z Gdańska i potrwa 6 dni. Na uczestników czeka 9 scen tematycznych i blisko 200 ekspertów z całego świata z insirującymi prelekcjami na żywo, a także networking na niespotykaną dotąd skalę. Towarzyszący konferencji konkurs Infoshare Startup Contest każdego roku gromadzi ponad 600 startupów z całego świata, które walczą o nagrody w kwocie 30 000 EURO. Kup bilet już dziś!

Eksperci IT na Infoshare

Shajan Dasan (Twitter), John Romero (Romero Games), Piotr Konieczny (Niebezpiecznik), Lucas Stefanko (ESET), Emily Jiang (IBM) i Alejandro Saucedo (SELDON). To wybrani spośród blisko 50 ekspertów IT z całego świata, którzy opowiedzą o trendach i najnowszych rozwiązaniach technologicznych podczas Infoshare 2020 Online. Największa konferencja technologiczna w Europie Środkowo-Wschodniej startuje 23 września, w formacie online, transmitowanym na cały świat z Gdańska. Potrwa aż 6 dni!

Na uczestników tegorocznej edycji Infoshare 2020 Online czeka 9 scen tematycznych, w tym aż 7 ścieżek, dedykowanych developerom i specjalistom IT. Podczas 6 dni prelekcji na żywo, technologiczni guru z całego świata opowiedzą o projektowaniu gier, najnowszych technikach hakowania, cyberbezpieczeństwie, ML&AI, robotach, komputerach kwantowych. Zgłębią także tajniki architektury oprogramowania, UX i UI, projektowania w JAVA, Scala, Go, prezentując case study wdrożeń technologicznych gigantów, a także przedstawią najnowsze sposoby, narzędzia i platformy do zarządzania wielkimi zbiorami danych. Przewidziane są również liczne wystąpienia z obszaru prowadzenia projektów IT i zarządzania zespołami specjalistów oraz moderowane sesje Q&A z ekspertami.

DEVTRENDS – o przyszłości technologii

Devtrends Stage to jedna z trzech największych scen konferencji Infoshare 2020 Online. Zaproszeni eksperci opowiedzą o trendach w branży i podzielą się case studies z wdrożeń technologicznych w swoich firmach. Zobaczymy m.in.:


John Romero (ROMERO GAMES) – wielokrotnie nagradzany programista, projektant kultowych gier, którego praca obejmuje ponad 130 pozycji. Uznawany za „ojca strzelanek pierwszoosobowych”, jak Wolfenstein 3D, DOOM, Quake, Heretic i Hexen. Podczas wystąpienia The Early Days of Id Software opowie o początkach firmy oraz wydarzeniach, które doprowadziły do jej powstania.

Ekspert ds. bezpieczeństwa, Piotr Konieczny (NIEBEZPIECZNIK.PL), zdradzi Jak szpiegować szpiegów w internecie? Pokaże techniki pozyskiwania informacji na temat ludzi i firm na podstawie ogólnodostępnych (co nie znaczy, że zawsze publicznie dostępnych) źródeł w internecie. Uchyli rąbka tzw. Białego Wywiadu i zdradzi kilka OSINT-owych narzędzi. Zademonstruje też, jak za ich pomocą każdy może zdeanonimizować i obedrzeć z prywatności jednego ze sławnych polskich szpiegów.

Nie zabraknie również Adama Haertle (ZAUFANA TRZECIA STRONA), który w swoim wystąpieniu Co za piękna katastrofa, czyli co i komu się zepsuło – oraz dlaczego? przedstawi zbierane od lat historie mniejszych i większych katastrof z obszaru security, bo uważa, że przyjemniej uczyć się na cudzych błędach, niż na własnych.

Budowanie systemów rozproszonych jest niezwykle trudne… budowanie rozproszonego zespołu, tym bardziej. O tym, jak rozwijać firmę w modelu rozproszonym, na przykładzie Elastic opowie Sebastian Grodzicki (ELASTIC), w wystąpieniu Building Distributed Systems in Distributed Teams.

Alejandro Saucedo (SELDON) – naukowiec z Institute for Ethical AI & Machine Learning, poświęci swoją prelekcję The State of Production AI & Machine Learning in 2020 prezentacji praktycznych, kompleksowych przykładów pokazujących fazy szkolenia machine learning, wdrażania i monitorowania modelu oraz dostarczy kluczowych spostrzeżeń na temat podstawowych koncepcji MLOps.

Duet Paris Buttfield-Addison & Marina Geldard poruszą temat uczenia maszynowego – z perspektywy gier. Ich prezentacja Simulating Your Robot Brain with a Game Engine wyjaśni m.in. w jaki sposób zaawansowane platformy ML, takie jak TensorFlow, można podłączyć do silnika gry, aby generować przydatne dane szkoleniowe, szkolić agentów i tworzyć mózgi robotów, które można następnie przenieść do świata rzeczywistego. Eksperci wykorzystają silnik gry Unity i popularną kombinację Unity ML-Agents Toolkit i TensorFlow o otwartym kodzie źródłowym, aby pokazać, w jaki sposób można wykorzystywać silniki gier do uczenia opartego na głębokim wzmocnieniu czy klonowania behawioralnego.

SECURITY o najnowszych zagrożeniach i rozwiązaniach

Na scenie SECURITY wystąpi między innymi Mikko Hypponen (F-SECURE) – wykładowca na uniwersytetach w Oksfordzie, Stanford i Cambridge. W swoim wystąpieniu Cyber Arms Race, Mikko Hypponen przyjrzy się ostatnim głośnym przypadkom hakowania i przeanalizuje, jakiego rodzaju były to zagrożenia, kto stał za atakami i jak można z nimi walczyć w przyszłości?

Podczas prezentacji Android COVID-19 Threats, Lukas Stefanko (ESET) skupi się na przeglądzie zagrożeń dla Androida związanych z rozprzestrzenianiem się COVID-19 w pierwszej połowie 2020 roku.

DATATECH o upraszczającym uporządkowaniu

Kate Strachnyi (DATACATED ACADEMY) – Top Voice in Data Science&Analytics 2018 i 2019 wg LinkedIn zdradzi tajniki wizualizacji danych. Najlepsze praktyki, sprawdzone metody i wytyczne, których warto się trzymać, aby skutecznie przekazywać informacje odbiorcom. To wszystko w wystąpieniu Data Visualization Best Practices.

Vin Vashishta (VSQUARED) – podczas Building a Path to Production for Machine Learning – weźmie na warsztat tytułowe projektowanie ścieżki prowadzącej do produkcji dla uczenia maszynowego. Omówi wymagania techniczne i biznesowe, przedstawi przykład przeniesienia modelu z etapu projektowania biznesowego do etapu produkcji.

Ricardo Ferreira (CONFLUENT) w trakcie Building Streaming Data Architectures using Apache Kafka® przedstawi główne elementy składowe architektury danych strumieniowych oraz sposoby ich łączenia w celu rozwiązania problemów biznesowych. Wyjaśni, jak zaimplementować to wszystko za pomocą Apache Kafka® oraz jakie inne technologie mogą być również używane w połączeniu z nią lub zamiennie.

DEEPTECH – innowacje oparte na doświadczeniu

Shajan Dasan, inżynier uczenia maszynowego w TWITTER, w ramach swojej prelekcji Machine Learning Infrastructure at Twitter, opisze wyzwania związane z tworzeniem platformy, która pomaga inżynierom Twittera używać uczenia maszynowego do rozwiązywania różnorodnych problemów.

Na scenie zobaczymy też Michaela Shtelmę (DATABRICKS) – architekta rozwiązań Databricks i byłego inżyniera danych Teradata. W swoim wystąpieniu Accelerate Image Recognition Using Distributed Model Training and Automated Model Architecture Search mówca przybliży specyfikę pracy z modelami rozpoznawania obrazu oraz pokaże, jak zespoły mogą szybciej iterować.

FRONT-END o ekonomii i efektywności

Scenę FRONT-END zawłaszczy m.in. Harry Roberts (CSS WIZARDRY) – wielokrotnie nagradzany Consultant Performance Engineer, z tematem From Milliseconds to Millions: A Look at the Numbers Powering Web Performance. Roberts przyjrzy się liczbom wpływającym na branżę web performance po obu stronach tabeli. Odpowie na pytanie, co oznacza poprawa wyników performance’u dla klientów i jak przełożyć to na efektywniejszą współpracę?

Minko Gechev (GOOGLE) w wystąpieniu Building Fast Angular Applications from End-to-End omówi nowe funkcjonalności i ulepszenia, które pozwalają każdemu tworzyć i wdrażać wydajne aplikacje przy niewielkim nakładzie pracy. Poruszone zostaną kwestie Ivy, budżetowania pakietów, ładowania zróżnicowanego, automatycznego dzielenia kodu i progresywnej rehydratacji elementów SSR.

BACKEND technicznie o sprawnym projektowaniu


Emily Jiang (IBM) w prelekcji The Modern and Open Way to Build Cloud-Native Microservices: MicroProfile omówi szczegółowo, w jaki sposób MicroProfile może pomóc w opracowywaniu natywnych mikrousług dla chmury. Na żywo zaprezentuje demo tworzenia od podstaw i uruchamiania natywnej dla chmury mikrousługi w Open Liberty od podstaw.

Bloger, programista – poliglota i praktyk architektury oprogramowania Uberto Barbini w prelekcji Designing Microservices in Functional Style przedstawi podstawowe zasady projektowania systemu przy użyciu zasad programowania funkcjonalnego dla mikrousług z CQRS i Event Source bez korzystania z frameworków.

Josh Long (@starbuxman) – pionier wśród Spring Developer Advocates w prelekcji Bootiful Kotlin opowie o Spring Boot – convention-over-configuration centric framework, opracowanym przez zespół Spring w Pivotal.

IT LEADERS o zarządzaniu

Na scenie IT LEADERS zagości Matthew Skelton (CONFLUX), dwukrotnie uznany przez TechBeacon za jedną ze 100 osób, które warto śledzić w DevOps. W swojej prezentacji Beyond the Spotify Model – Using Team Topologies for Fast Flow and Organization Evolution wyjaśni, jak zorganizować zespoły, żeby zapewnić efektywne, nowoczesne systemy oprogramowania połączone z chmurą. W trakcie wykładu zostaną omówione m.in. podstawy projektowania organizacji, wybór kluczowych typów zespołów oraz jak i kiedy ich używać, aby rozwój i działanie systemów oprogramowania było jak najbardziej efektywne.

Przemysław Witka (DYNATRACE) w przemówieniu Roles Definition Framework for Agile Organizations podzieli się praktycznym doświadczeniem z transformacją Agile, zwłaszcza w kontekście transformacji ról, który jest jednym z najtrudniejszych aspektów wprowadzania Agile. Ekspert przedstawi kilka zasad transformacji ról, a następnie poda przykłady praktyk, które można zastosować we własnej organizacji.

Pełna lista prelegentów Infoshare 2020 Online znajduje się pod linkiem. Zapraszamy!

Reklama:

Quark