Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Czym jest LISK?

Lisk to alternatywa dla Ethereum, umożliwiająca tworzenie aplikacji opartych na blockchainie w języku JavaScript. Projekt dąży do rozwiązania problemów skalowalności poprzez wykorzystanie łańcuchów bocznych. Kryptowaluta jest dostępna do handlu na różnych giełdach, w tym na polskiej BitBay.net.

5 lipca 2016 | 16:05

Lisk ma być alternatywną platformą dla Ethereum, która pozwoli deweloperom tworzyć aplikacje oparte na blockchainie przy użyciu języka JavaScript. Obecnie jest to dziesiąta względem kapitalizacji kryptowaluta.

Jest to pierwsza tzw. ?modularna kryptowaluta? ? ze względu na naszą zdecentralizowaną platformę aplikacji, można zaimplementować nowe funkcje bardzo szybko i łatwo, ze zdecentralizowanymi aplikacjami ? powiedział współzałożyciel i CEO projektu Max Kordek ? takimi jak zdecentralizowany moduł pamięci, zdecentralizowane głosowanie, nazwy użytkowników, tożsamości, zaufane systemy, wiadomości, sieci społeczne, sharing economy.

Waluta ma także rozwiązywać problem skalowalności znany z Bitcoina, gdzie blockchain może przyjąć ograniczoną ilość danych w konkretnym okresie, co doprowadziło do pewnych podziałów i gorących debat odnośnie do sposobów rozwiązania problemu.

Ponadto LISK jest kryptowalutą, która wykorzystuje łańcuchy boczne (ang. Sidechains) w celu nieskończonego rozciągnięcia skalowalności  cyfrowego ekosystemu aktywów bez wpływu na prędkość i wydajność głównego blockchaina (rdzenia).

Łańcuchy boczne są niezależnymi kryptograficznymi księgami dołączonymi do księgi głównej, ale nie mają one wpływu na prędkość albo bezpieczeństwo głównego łańcucha. Daniel Vassilev z getLISK.com twierdzi, że łańcuchy boczne są ważne, ponieważ redukują one ?wzdęcia? na głównym łańcuchu – pozwalając głównemu łańcuchowi, żeby wciąż był szybki i wydajny.

Max Kordek powiedział serwisowi cointelegraph.com:

Dodatkowo, przy obecnym szale związanym z Ethereum widzimy, że aplikacje oparte na blockchainie są kolejnym przebojem. Lisk jest jedyną platformą, która wspiera najbardziej rozpowszechniony język programowania ? JavaScript. Możemy więc bezpośrednio dostać się do istniejących społeczności programistycznych i pokazać im Lisk.

Lisk 21 marca 2016 zakończył zbiórkę, w której zebrał 14,000 Bitcoinów i 80 milionów crypti (80 procent całego rynku), o łącznej wartości 5,75 miliona dolarów (przy obecnym kursie jest to znacząco więcej).

Liskiem można handlować na kilku giełdach, w tym jednej polskiej ? BitBay.net. Do pozostałych należą:  Poloniex.com, Bittrex.com, YoBit.net, BitMEX.com, Livecoin.net, OpenLedger.io, Cryptomic.com, Bloombit.com, ChameleonBit.trade, Yuanbao.com, Jubi.com, BitBays.com, i Touzibi.com.

Lisk jest projektem o dużym potencjalne, na co uwagę zwrócili nam nasi użytkownicy. Temat ten był często przez nich poruszany podczas rozmów z naszym zespołem. Podkreślali, że są zainteresowani zakupem LSK, w szczególności, gdyby mogli go dokonać za złotówki. To ze względu na ich prośby zadecydowaliśmy dodaniu LSK do naszej giełdy.

Skomentowała Justyna Laskowska-Witek, przedstawiciel giełdy BitBay. Polska giełda pozwala na handel Liskiem w czterech różnych parach: LSK/PLN, LSK/USD, LSK/BTC i LSK/EUR.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut