Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Cryptoins? Handel Bitcoinami bez rejestracji

29 grudnia 2014 | 06:30

Dotychczas w celu handlu Bitcoinami konieczna była rejestracja i weryfikacja na jednej z giełd. Można było także handlować lokalnie chociażby przez serwis Localbitcoins. Nowo powstały kantor Cryptoins.com po raz pierwszy w Polsce pozwala na handel cyfrową walutą bez konieczności rejestracji, jest to zarazem pierwszy znany mi polski kantor Bitcoin.

Kłopoty kantoru Cryptoins.com po zmianie właściciela?

Od 1 sierpnia 2017 kantor ma nowego właściciela. Łukasz Madej, do niedawna jeden z współzałożycieli kantoru Cryptoins.com nie ma już wpływu na sposób realizacji zleceń.

Wiele osób zgłaszało trudności w realizacji transakcji. Możliwe, że spowodowane są one zmianą właściciela. Dawna załoga Cryptoins.com ma nadzieję, że są to tylko przejściowe kłopoty i niedługo kantor zacznie prawidłowo funkcjonować.

Na giełdach użytkownicy handlują pomiędzy sobą. Jedna osoba wystawia ofertę, a druga może się na nią zgodzić albo nie. Kantor działa na innej zasadzie. Cryptoins.com pozwala na zakup Bitcoinów w bardzo szybki i prosty sposób bez obowiązkowej w przypadku giełd weryfikacji danych osobowych.

Handel na Cryptoins.com jest dziecinnie prosty. Strona została zaprojektowana w bardzo przejrzysty sposób, ale twórcy nie zapomnieli o zachowaniu wysokich standardów bezpieczeństwa.

Kantor jest zintegrowany z czołowymi giełdami Bitcoin i pozwala na dokonywanie transakcji o wartości od 50 do 1000 złotych, a co za tym idzie różnica kursu jest praktycznie niezauważalna. W celu przetestowania serwisu sprzedałem i kupiłem niewielką ilość Bitmonet. Po raz pierwszy w historii miałem możliwość handlu Bitcoinami bez jakiejkolwiek rejestracji, logowania, podawania wielu danych osobowych i wysyłania skanu dowodu.

cryptoins1

Na początek sprzedałem 0.05 BTC. Kantor daje kilka możliwości wypłaty. Ja wybrałem zwykły przelew, ponieważ jest najtańszy. Za wypłatę zapłaciłem 1zł. Można także skorzystać opcji z przelewu SEPA za 8zł, przekazu pocztowego InPost za 5zł+1% wartości. Jeśli komuś zależy na czasie, to za opłatą 5zł może skorzystać z opcji przelewu ekspresowego zPay.pl, albo SkyCash.

cryptoins2

Za 0.05 BTC po odliczeniu kosztu przelewu dostałem 54,29zł. Gdybym wymienił walutę na zwykłej giełdzie to dostałbym około 2zł więcej. Nie jest to duża różnica, więc dla osób które tylko sporadycznie dokonują niewielkich wymian kantor Cryptoins jest bardzo ciekawą alternatywą dla giełd.

cryptoins3

Przed zatwierdzeniem transakcji konieczne jest podanie adresu e-mail oraz danych do przelewu.

cryptoins4

Jest też możliwość wybrania opcji realizacji bez względu na wahania kursu, ale można też zrezygnować z realizacji transakcji w momencie określonego przez nas spadku ceny. Jeśli cena spadnie zbyt nisko, to serwis automatycznie przerwie transakcję i umożliwi wycofanie środków. Po zatwierdzeniu automatycznie wysyłany jest e-mail z potwierdzeniem.

cryptoins5

Wysyłany jest także kod transakcji, dzięki któremu w dowolnym momencie można wrócić na stronę i sprawdzić status. Po zatwierdzeniu danych konieczne jest przesłanie Bitmonet na podany adres i już po dwóch potwierdzeniach realizowana jest wypłata pieniędzy.

cryptoins6

Koniec. Następnego dnia około 13:00 pieniądze miałem na koncie. Z zakupem Bitcoinów jest jeszcze łatwiej. Kupno cyfrowej waluty o wartości 50zł nie trwało nawet 10 minut.

Kantor daje trzy możliwości wpłaty. Darmowy przelew tradycyjny, albo przelew przyśpieszony Cashbill za który pobierana jest 1% prowizja. Ja skorzystałem z trzeciej opcji – przelewu ekspresowego Cashbill. Jest on co prawda najdroższy, bo prowizja wynosi 2%, ale przy wymianie 50zł była to tylko złotówka. Złotówkę zapłaciłem za to, że już kilka minut później miałem Bitcoiny w portfelu ? chyba nie dużo?

cryptoins7

Po wprowadzeniu adresu e-mail oraz adresu portfela strona przekierowuje do płatności, konieczne jest zalogowanie do swojego banku w celu wysłania środków i to tyle. Po chwili Bitcoiny dotarły na mój adres.

cryptoins8

Handel na Cryptoins.com to bardzo przyjemne doświadczenie. Kantor dba także o bezpieczeństwo użytkowników poprzez zabezpieczenie witryny certyfikatem SSL EV+, podobnym do tych stosowanych przez banki. Usługa jest tworzona przez osoby z wieloletnim doświadczeniem i jest godna zaufania. Zadałem przedstawicielom firmy kilka pytań. Odpowiedział mi CEO BitBe.co, Łukasz Madej. Jeśli macie inne pytania, to możecie je zadawać w komentarzach.

1. Jak poradziliście sobie z przepisami o praniu pieniędzy?

Kwestie prawne przy przedsięwzięciu na tak niezbadanym wręcz dziewiczym rynku to sprawa kluczowa. Jak słusznie zauważyłeś w powyższym artykule w Polsce praktycznie nie mamy konkurencji, podobnie wygląda sytuacja na innych europejskich rynkach. ?Poważnych? kantorów w Europie jest dosłownie kilka. Wszystkie borykają się z tym samym problemem.

Zakres istniejących regulacji prawnych jest skromny, a nawet największe kancelarie prawne dopiero zdobywają doświadczenie na tym rynku. Sprawia to, że cały proces był zarówno czasochłonny jak i kosztowny.

Sama analiza prawna i adaptacja naszego biznesu zajęła kilka miesięcy wytężonej pracy zarówno naszej jak i współpracujących z nami kancelarii prawnych.

Od początku jednym z głównych założeń kantoru było umożliwienie dokonywania transakcji bez uciążliwej weryfikacji użytkowników.

Chcieliśmy aby Bitcoin był dostępny dla wszystkich, również dla osób które dopiero poznają tę technologię i chciały by sprawdzić ?jak to działa?. W naszym kantorze możliwe jest dokonanie transakcji już od 50zł, a bez weryfikacji maksymalna kwota pojedynczej transakcji wynosi 1000zł.

Problemy jakie przed nami stały to nie tylko kwestie związane z praniem brudnych pieniędzy i wspieraniem terroryzmu, ale również zabezpieczenia przed wykorzystywaniem naszego kantoru przez osoby, które w nielegalny sposób uzyskały dostęp do kont bankowych nieświadomych użytkowników.

Pomimo, że dane użytkowników nie są weryfikowane nasz system dokonuje analizy wszystkich dokonywanych transakcji i jeśli któraś z transakcji wyda nam się podejrzana zostanie wstrzymana do wyjaśnienia.

2. Dlaczego firma zarejestrowana jest za granicą?

Decyzja o rejestracji spółki w Wielkiej Brytanii zapadła po szczegółowej analizie podłoża zarówno prawnego jak i podatkowego. Anglia, gdzie zarejestrowana jest nasza spółka to kraj wyróżniający się na tle innych krajów Europejskich przyjaznym nastawieniem do startupów związanych z Bitcoin oraz dość jednoznacznymi regulacjami prawnymi. Wynika to niewątpliwie z otwartości zarówno rządu jak i urzędników do nowych technologii w tym krytptowalut.

Londyn ma ambicję stać się europejską stolicą Bitcoina i obserwując zaangażowanie władz muszę stwierdzić, że są na dobrej drodze.

Nie oznacza, to że kwestie prawne związane z kryptowalutami są w pełni uregulowane. Istnieje jeszcze wiele przestrzeni które wymagają regulacji jeśli Bitcoin ma sprawnie konkurować z tradycyjnym systemem bankowym. Pamiętajmy jednak, że jesteśmy na początku drogi. Bitcoin jest jeszcze młodą technologią, zdobywającą coraz większe uznanie społeczeństwa, wraz z zainteresowaniem użytkowników rośnie również świadomość prawodawców.

3. Czy planujecie ekspansję na inne kraje?

Tak. Pierwszy kwartał przyszłego roku to ekspansja na kolejne rynki.

Weryfikujemy przepisy w poszczególnych krajach, ale to nie jedyne ograniczenie.

Wiele firm pośredniczących w płatnościach w tym banki dość ostrożnie podchodzą do współpracy z firmami związanymi z Bitcoinem. Rozmawiamy z wieloma instytucjami, negocjujemy warunki współpracy.

Naszą ambicją jest dotarcie do jak największej ilości użytkowników w Europie.

Chcemy mieć realny wpływ na popularyzację BTC na starym kontynencie.

Nasze ambicje to dostępność kantoru dla obywatela każdego kraju europejskiego.

Mamy świadomość jak długa i kręta droga przed nami, jednak dla nas Bitcoin to coś więcej niż biznes. To idea, w którą wierzymy, dlatego jestem przekonany o powodzeniu realizacji naszych założeń.

4. Jakie macie plany rozwoju serwisu?

W najbliższym czasie dla naszych klientów udostępniony zostanie program partnerski. Nasz kantor spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem społeczności związanej z Bitcoin. Wiele osób całkowicie bezinteresownie promuje nasz kantor, udostępnia informacje związane z Cryptoins.com wiedząc jak bardzo takie rozwiązania są potrzebne przy popularyzacji Bitcoina. Jest to dla nas niezmiernie istotny sygnał ? utwierdza nas to w przekonaniu, że obraliśmy słuszną drogę.

Chcielibyśmy się odwdzięczyć przekazując część naszego zysku, a chyba nie ma lepszego rozwiązania niż właśnie program partnerski.

Druga dość istotna zmiana to dodanie możliwości założenia konta oraz weryfikacji danych osobowych. Osoby, które zdecydują się na weryfikację danych uzyskają większy limit pojedynczej transakcji oraz korzystniejszy kurs kupna czy sprzedaży.

Niewątpliwym atutem (po zalogowaniu) będzie też tak prozaiczna kwestia jak automatycznie wypełnione pola z wszelkimi danymi niezbędnymi do przeprowadzenia transakcji ? Imię, nazwisko, adres czy adres portfela.
Zakres wymaganych przez nas danych jest minimalny, jednak wielokrotne wypełnianie wspomnianych pól jak i górne ograniczenie wartości transakcji bywa uciążliwe dla naszych stałych klientów. Rozwiązujemy również ten problem.

Oczywiście możliwość dokonania transakcji bez rejestracji nadal będzie dostępna.

O szczegółach zarówno programu partnerskiego jak i możliwości weryfikacji konta będziemy informować użytkowników w pierwszej połowie stycznia.

Wpis sponsorowany.

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut