Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Coraz więcej wiadomo o kryptowalucie Facebooka. Podsumowanie tygodnia #261

Informacje tygodnia: Coraz więcej wiadomo o kryptowalucie Facebooka, Microsoft ułatwia życie programistom blockchaina, zwrot podatku w BTC.

7 maja 2019 | 08:14

Kolejny tydzień na giełdach minął dość spokojnie. Ostatnie przemówienie Donalda Trumpa o zaostrzeniu gospodarczego konfliktu z Chinami szczególnie nie zachwiało kursem BTC. Co zaś działo się na rynku w kwestii nowych projektów?

Fidelity Investments będzie handlowało BTC?

To na razie niepotwierdzona informacja, ale wiele wskazuje na to, że Fidelity Investments, firma z USA zarządzająca aktywami, wprowadzi u siebie usługę handlu BTC. „Naszym celem jest zwiększenie dostępności zasobów cyfrowych takich jak bitcoin” twierdził już w ub.r. Abigail Johnson, prezes i dyrektor Fidelity Investments. Teraz anonimowe źródło podało Bloombergowi informację, że gigant inwestycyjny umożliwi klientom instytucjonalnym handel kryptowalutą. Rzeczniczka prasowa Arlene Roberts odpowiedziała Bloombergowi w następujący sposób:

“Będziemy nadal rozwijać nasze usługi w nadchodzących tygodniach i miesiącach w oparciu o potrzeby klientów, jurysdykcje i inne czynniki. Obecnie nasza oferta usług koncentruje się na BTC”.

Na więcej szczegółów musimy więc poczekać.

Coraz więcej wiadomo o kryptowalucie Facebooka

Pojawiają się kolejne doniesienia dot. tokenu (kryptowaluty?) Facebooka. Po pierwsze gigant rynku portali społecznościowych szuka inwestorów, którzy wesprą jego projekt. Ponoć prowadzi rozmowy z Visa, MasterCard i procesorem płatności First Data Corp. Podobno token ma służyć nie tylko jako waluty dla portalu i komunikatora WhatsApp, ale będzie nim można także płacić w sklepach online. Oczywiście to tylko (kontrolowane?) przecieki z obozu Marka Zuckerberga.

Tymczasem do zespołu, który pracuje nad tokenem dołączył Christian Catalini, znany ekonomista i wykładowca MIT.

Microsoft ułatwia życie programistom blockchaina

Microsoft startuje z Azure Blockchain Service. Nowa platforma blockchain-as-a-service (BaaS) umożliwi użytkownikom budowanie aplikacji blockchain w prekonfigurowanej sieci. Według szefa komunikacji korporacyjnej Microsoftu, Franka Shawa, usługa „upraszcza tworzenie i zarządzanie sieciami blockchain konsorcjum”. Wszystko ma działać„za pomocą kilku prostych kliknięć”

Zwrot podatku w BTC

Powyższe nie jest możliwe w Polsce, ale w USA już tak! Refundo, firma zajmująca się rozliczeniami podatkowymi, rozpoczęła współpracę z BitPay. Kolaboracja ucieszy amerykańskich inwestorów kryptowalut. Otóż, dzięki niej platformy mogą przekonwertować twój zwrot podatku (lub jego część) na BTC.

Jak to możliwe? Podatnicy muszą tylko założyć konto na specjalnej stronie, podać adres portfela na bitcoiny, potem otrzymać unikalny routing i numer konta. Pozostaje jeszcze przejście procedury KYC, a gdy Internal Revenue Service (IRS, amerykańska skarbówka) zdeponuje zwrot pieniędzy, BitPay przetwarza je na kryptowalutę i w takiej formie wypłaca podatnikowi.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut