Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Kryptowaluty zwolnione z podatku w USA? Podsumowanie tygodnia #266

Facebook odsłoni karty 18 czerwca? Hakerzy z własną giełdą kryptowalut. Binance z serią własnych stablecoinów.

11 czerwca 2019 | 11:51

Nastroje na rynku zapewne są gorsze, niż ostatnio. Każdy wzrost kończy się korektą. Zanim jednak popadać w depresję, warto sprawdzić z nami, co działo się na rynku w okresie minionego tygodnia.

USA zwolnią kryptowaluty z podatku?

Kongresmen Ted Budd staje w obronie kryptowalut. Przedstawił amerykańskiej skarbówce – Internal Revenue Service (IRS) – swoje wątpliwości w kwestii opodatkowania cyfrowych walut. Jego zdaniem traktowanie ich jak aktywów powoduje podwójne opodatkowanie, a przez to szkodzi rozwoju i adopcji technologii blockchain. Dlaczego? Otóż kupowanie czegokolwiek za BTC powoduje, że nabywca musi zapłacić od transakcji dodatkową daninę, bowiem tego typu handel traktuje się jak coś w rodzaju barteru.

Budd dodał, że brak zmian przepisów doprowadzi do tego, że innowacje z tego rynku będą uciekać do Europy czy Azji i USA na tym stracą.

Facebook odsłoni karty 18 czerwca?

Nadal niewiele wiemy o kryptowalucie Facebooka. Doniesień medialnych o tym tajemniczym projekcie było jednak na tyle dużo, że możemy być pewni, że firma jednak nad czymś takim pracuje. Podobno 18 czerwca mamy w końcu poznać White Paper. Na razie różne źródła sugerują, że kryptowaluta ma nazywać się GlobalCoin, być stablecoinem opartym na paru walutach i działać w oparciu o Instagram, Messengera i WhatsAppa.

Hakerzy z własną giełdą kryptowalut

Cyber-przestępcy stają się coraz groźniejsi, ale przez swoją kreatywność. Cryptohopper to nowa giełda kryptowalut i platforma do tworzenia strategii inwestycyjnych. Okazało się jednak, że jest ona… założona przez hakerów, którzy wykorzystali ją do wykradania cyfrowych aktywów naiwnych klientów. Strona infekowała za pomocą pliku Setup.exe komputer ofiary. Plik instalował na sprzęcie dwa wirusy – jeden do kopania kryptowalut, a drugi do wykradania haseł i wszelkich danych, które mogą pomóc w okradzeniu nieszczęśników, którzy wpadli w sidła hakerów.

Binance z serią własnych stablecoinów

Binance ma wyemitować serię stablecoinów. Będą ona miały pełne pokrycie w walutach fiducjarnych i będą ich odpowiednikami na platformie. Ponoć mają zostać wyemitowane do 2 miesięcy.

Ponoć wśród e-walut zabranie jednak… e-dolara. Wyjaśniając decyzję Bianance, CEO CZ powiedział, że „z perspektywy użytkowników tylko niektóre części świata używają dolara. Inni użytkownicy używają innych walut i uważamy, że powinno to również znaleźć odzwierciedlenie w stablecoinach”.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut