Reklama

Quark

Polski projekt wyróżniony na rynku międzynarodowym. Podsumowanie tygodnia #324

Polski blockchainowy projekt iVoting został wyróżniony na Międzynarodowej Olimpiadzie Blockchain w Hong Kongu.

21 lipca 2020 | 13:15

Na rynku BTC widać spore napięcie. Kryptowaluta może wkrótce opuścić wielki trójkąt na wykresie i wybrać kierunek na najbliższe lata. Z pewnością ważne będzie to, co dzieje się na poziomie fundamentów.

Polski projekt wyróżniony na rynku międzynarodowym

Polski blockchainowy projekt iVoting został wyróżniony na Międzynarodowej Olimpiadzie Blockchain w Hong Kongu. W czasie wydarzenia startup promował swoje narzędzie do głosowania na uczelniach – iVoting University. W konkursie wzięło udział 59 zespołów z całego globu.

– Ostatecznie nasz projekt uzyskał wyróżnienie przegrywając w dogrywce, ale zdobył uznanie jury w Hong Kongu, które było pod wrażeniem projektu, pomysłu i złożoności jaką się udało uzyskać w czasie jednego miesiąca współpracy ze studentami – informują na Facebooku twórcy iVoting.

Źródło: Facebook

Krypto Raport usunięty z YouTube

Coś zaskakującego miało miejsce na YouTube. Popularny polski kanał o kryptowalutach, Krypto Raport, został usunięty z platformy. Powód? Clickbaitowy tytuł. Autorzy programu przygotowali bowiem odcinek o scamie „rozdającym” bitcoiny’. Zatytułowali go “Rozdaję za darmo bitcoin i kryptowaluty. Oszalałem!”. Algorytm YouTube uznał to za promocję oszustwa i usunął… cały kanał!

Twórcy odwołali się od decyzji platformy, ale nie jest jasne, kiedy i jaką odpowiedź otrzymają.

Źródło: Facebook

Bank Francji zaprezentował swoich partnerów

Bank Francji opublikował na swojej stronie internetowej listę podmiotów, które będą współtworzyły z nim projekt waluty cyfrowej w rozliczeniach międzybankowych.

Wybrane firmy to:

 • Accenture (międzynarodowa firma konsultingowa);
 • Euroclear (największy na świecie system rozliczania/dostarczania umów inwestycyjnych);
 • HSBC (brytyjski wielonarodowy bank inwestycyjny);
 • Iznes (firma blockchainowa zajmująca się ewidencją);
 • LiquidShare (fintech skoncentrowany na security tokenach);
 • ProsperUS (cyfrowa platforma transakcyjna);
 • SEBA Bank AG (szwajcarski bank przyjazny kryptowalutom);
 • Société Générale – Forge (spółka zależna Société Générale zajmująca się sprzedażą security tokenów).

Prace mają być skoncentrowane na takich działaniach jak:

 • Poszukiwanie nowych metod wymiany instrumentów finansowych (z wyłączeniem aktywów kryptograficznych) na pieniądze banku centralnego;
 • Testowanie cyfrowych rozliczeń walutowych banku centralnego, w celu poprawy warunków realizacji płatności transgranicznych;
 • Ustalenie zasad przekazywania pieniądza banku centralnego.

Źródło: Twitter

IGBiNT chce pomóc w regulacji rynku

Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii (IGBiNT) zbiera opinie dot. “Stanowiska UKNF w sprawie wydawania i obrotu kryptoaktywami”. Wiadomo, że polski władze chcą uregulować rynek tokenów. Izba chce im w tym pomóc, ale czeka też na opinie środowiska kryptowalut.

Zarząd Izby przygotował kopię raportu na Google Drive z możliwością zgłaszania uwag. Dokument dostępny jest pod tym adresem: https://docs.google.com/document/d/1IkIVZHsbk3UMvAw2wxxUOqKGT5_t-Fw4NsxCWq5ELeQ/

 Zapraszamy do wspólnego edytowania, aby jak najlepiej wykorzystać tą okazję. Uwagi zbieramy do 26. lipca (niedziela) – dodają przedstawiciele IGBiNT.

Źródło: igbnit.pl

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut