Reklama

Quark

CEEC 2016: Prezentujemy nagrania i zdjęcia z konferencji

Nagrania i zdjęcia z IX Konferencji Central European Electronic Card 2016

13 grudnia 2016 | 15:24

W minionym tygodniu w Warszawie odbyła się IX Konferencja Central European Electronic Card 2016, na której 8 grudnia 2016 roku w sali Irys poruszane były zagadnienia z zakresu Bitcoina i Blockchaina ?Cyfrowe pieniądze cyfrowego świata?.

Central European Electronic Card 2016

Konferencja miała charakter ogólny i nastawiona była przede wszystkim na branżę związaną z bankowością i płatnościami. Nie zabrakło jednak również odniesień do innych podmiotów. Profesor dr. Krzysztof Piech zwracał między innymi uwagę na wpis Minister Cyfryzacji Anny Streżyńskiej dotyczący wykorzystania technologii Blockchain w energetyce.

Daniel Haczyk na Central European Electronic Card 2016

Zanim jednak to nastąpiło otwarcie bloku z panelami o cyfrowych pieniądzach poprowadził redaktor naczelny Cyfrowej Ekonomii Daniel Haczyk, który zapowiedział cyfrowego Rafała, który to z kolei krok po kroku podsumował najważniejsze informacje dotyczące świata Bitcoina i technologii Blockchain.

Pierwszą część zamknął ostatecznie adwokat, profesor dr hab. adw. Konrad Zacharzewski, który zapraszał też na konferencję w Toruniu, której był organizatorem:

Dyskusja z dr Krzysztofem Piechem i dr hab. adw. Konradem Zacharzewskim:

Po przerwie głos zabrali specjaliści z EY, którzy omówili najważniejsze kwestie związane z przyszłością pieniądze w ujęciu zmian jakie niesie Blockchain.

Ostatni panel poprowadził Lech Wilczyński, którego temat prelekcji prowokował do podjęcia dyskusji w kontekście szeroko rozumianych ograniczeń, jakie wprowadzają przepisy odwołując się przy tym do już istniejących kontrowersji np. w przypadku Übera.

[Best_Wordpress_Gallery id=”8″ gal_title=”CEEC2016″]

 

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut