Reklama

Quark

Blockchain Girls w Warszawie

Blockchain Girls to meetupy w formie swobodnych spotkań mające na celu edukację kobiet w zakresie technologii blockchain oraz kryptowalut.

7 stycznia 2020 | 11:45

Blockchain Girls to nowa inicjatywa Stowarzyszenia Blockchain Polska – meetupy w formie swobodnych spotkań mające na celu edukację kobiet w zakresie technologii blockchain oraz kryptowalut.

Interesujesz się technologią blockchain lub kryptowalutami? Obiły Ci się o uszy takie pojęcia jak publiczny czy prywatny blockchain ale nie bardzo wiesz co oznaczają? Chcesz dowiedzieć się więcej o tej technologii?

Jeśli tak – w ramach inicjatywy Stowarzyszenie Blockchain Polska organizowane są meetupy Blockchain Girls, które mają na celu przybliżenie technologii blockchain i kryptowalut.

Pierwszy meetup w Warszawie

Po ponad roku działalności Blockchain Girls i zorganizowaniu 7 wydarzeń w Poznaniu, nadszedł czas na stolicę – Blockchain Girls startuje z pierwszym eventem w Warszawie. 

Już 8 stycznia w świetnej przestrzeni od Solutions Rent zespół Blockchain Girls oraz goście, będą ponownie dzielić się wiedzą o technologii blockchain.

Pierwsze wydarzenie poświęcone będzie pojęciom i zagadnieniom które warto znać, by zrozumieć technologię blockchain. ?

Wpadnij by:

? dowiedzieć się czym jest blockchain publiczny i prywatny, permissioned oraz permissionless blockchain,

? poznać rodzaje konsensusu,

? zaznajomić się z innymi kluczowymi pojęciami, dzięki którym treści o technologii blockchain nie będą już brzmiały tak obco.

Edycję poprowadzą:

Izabela Murawska – biegły rewident, audytor funduszy hedgingowych i firm brokerskich przez 15 lat na Wall Street. Pełniła również rolę dyrektora finansowego w butikowym funduszu inwestycyjnym. Od 2015 do 2019 w fintechu blockchainowym Billon, odpowiedzialna za launch spółki w Wielkiej Brytanii i pierwszy projekt blockchain na masową skalę w Polsce. Założyciel i prezes fundacji edu-tech’owej BuildingBlocks wspierającej managerów edukacją o nowych technologiach. Prelegent i ewangelistka nowych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem technologii rozproszonych rejestrów, jak również doradca strategiczny startupów. 

Iweta Laskowska – od wielu lat aktywnie związana z tematyką blockchain. Analityk biznesowy w firmie Coinfirm oraz autorka bloga medium.com/@iwetalaskowska, za pomocą którego stara się zarażać swoją pasją. Do niedawna konsultant technologii blockchain w firmie IBM, zaangażowana w implementacje prywatnych rozwiązań opartych o technologię blockchain na rynkach Europy środkowo-wschodniej. Autorka wielu publikacji oraz prelegentka.

Wydarzenie wspierają Partnerzy: Awakes, Solutions.Rent, Provema oraz BuildingBlocks.

Spotkanie jest bezpłatne, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy ⤵️
https://evenea.pl/event/bgwawa1/

Skąd pomysł na meetupy?

Z naszych badań wynika, że 91% kobiet słyszało o kryptowalutach, a tylko 12,5% z nich wykorzystuje je w praktyce. A ponad połowa kobiet korzystających z krypto (51,5%) nie wie co to jest blockchain!

Naszą inicjatywę wspierają: Marcelina Szwed-Ziemichód, Daria Gaca(Crypto Daria), była minister cyfryzacji, Anna Streżyńska oraz inne ekspertki z branży blockchain.

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut