Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Blockchain Alliance już w przyszłym tygodniu, to fachowa wiedza przed świętami

Wystąpią czołowe postacie polskiej sceny blockchain w zakresie prawa, biznesu, technologii. Dyskusje z prelegentami i Cocktail Party w pakiecie

12 grudnia 2018 | 07:30

Rok 2018, to czas kiedy technologia blockchain mająca już 10 lat coraz śmielej wkracza w krąg zainteresowań biznesowych i naukowych. Zespoły specjalistów budują potencjalne jej zastosowania, dzięki czemu ma ona możliwość zyskania szerszego zainteresowania w życiu codziennym.

Agenda i rejestracja https://blockchainalliancewarsaw.evenea.pl

To już nie tylko kryptowaluty do przenoszenia wartości, ale również do decentralizacji wartości z ich wykorzystaniem. Budowane są MVP dla pokazania potencjału nowych zastosowań w zakresie zarządzania rozproszonymi zestawami urządzeń IoT, gdzie używa się publicznych chmur i blockchain lub funkcjonujących architektur zapewniających i zabezpieczających demokratyzm głosowań w administracji, NGO czy w biznesie.

O potencjale i wykorzystaniu tej technologii we współczesnej gospodarce cyfrowej będzie można dowiedzieć się od wybitnych polskich ekspertów już 18 grudnia podczas wydarzenia organizowanego przez Blockchain Alliance w Warszawie na Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

Prezentacja wydarzenia

Tematem przewodnim wydarzenia Blockchain Alliance Warsaw w dniu 18 grudnia będzie: Akceleracja innowacji opartych na technologii rozproszonego rejestru (DLT) oraz współdzielonego zapisu transakcji (Blockchain) – Doświadczenia polskich firm.

Oprócz wystąpień, przewidziano możliwość dyskusji z prelegentami w przerwach pomiędzy blokami tematycznymi. Na wydarzeniu planowane są 3 paralelne sekcje konsultacji grup akceleracyjnych z czołowymi postaciami polskiej sceny blockchain w zakresie prawa, biznesu, technologii. Wydarzenie zakończy dyskusja plenarna pomiędzy prelegentami i uczestnikami spotkania, tak aby można byłoby wejść w interakcję z prelegentami.

Forum pozwoli na zaprezentowanie również poglądów nauki w sprawie bezpieczeństwa systemu finansowego, uczestnicy będą mieli możliwość zastanowić się nad iluzją czy przyszłością różnych implementacji związanych z blockchain. Dzięki prelegentom będziemy mogli odpowiedzieć sobie na pytanie o roli User Experience w nowych technologiach.

Ciekawie zapowiadają się wystąpienia związane z doświadczeniami polskich i międzynarodowych firm prawniczych w zakresie akceleracji projektów opartych o nowe technologie, w tym blockchain. Nie zabraknie dobrych praktyk dla startuper-ów i osób, które prowadzą projekty innowacyjne, tak by nie musiały przerywać innowacyjnego projektu.

Będzie więc możliwość przyszłości podpatrzenia rozwiązań, które już dziś wykorzystują kryptografię wraz zastosowaniem kryptowalut w modelach biznesowych. Przedstawione zostaną zarówno możliwości, jak i ograniczenia technologii blockchain w kontekście decentralizacji.

Wśród prelegentów będą przedstawiciele korporacji, startupów, specjaliści prawa, finansów, wizjonerzy i ewangelizatorzy nowych technologii. Uczestnicy będą mogli przypatrzyć się dokładniej modelom biznesom opartym o DLT w różnych branżach i w zakresie regulacji w aspektach biznesowych i prawnych, co pozwoli im zorientować się z jakimi ryzykami należy się zmierzyć uruchamiając projekty biznesowe oparte o blockchain. Dowiedzą się także na temat korzystnych i zorientowanych na biznes krypto i blockchain jurysdykcji prawnych oraz ośrodków biznesowych w kontekście istniejących licencji finansowych.

Spotkanie ma na celu uruchomienie, wsparcie procesów akceleracyjnych lokalnych i międzynarodowych projektów prowadzonych w Polsce. Forma konsultacji podczas wydarzenia pozwoli na bliższe zapoznanie się z charakterystyką występujących wyzwań i strategii radzenia sobie z nimi w innowacyjnych technologii blockchain w różnych branżach. Będzie możliwość kontaktu z osobami wdrażającymi rewolucyjne projekty.

Po prezentacjach odbędzie się Podsumowanie prac 3 grup akceleracyjnych razem z przewodniczącymi sekcji, a następnie debata prelegentów z zaproszonymi gości. Ostatnim punktem wydarzenie będzie Christmas Cocktail Party Blockchain Alliance.

Dla kogo jest wydarzenie?

Jak zapewnia organizator wydarzenia, odnajdą się na nim zarówno początkujący sympatycy blockchain, jak i osoby, które potrzebują pogłębionej wiedzy w różnych zakresach: prawa, biznesu, technologii.

Na forum odnajdą się osoby zastanawiające się czym jest blockchain.  Gdzie najprędzej będzie można go zastosować lub nie mają w ogóle pojęcia o rodzącej się nowej zdecentralizowanej ekonomii. Wydarzenie adresowane jest także dla menedżerów i specjalistów z zakresu prawa, finansów, nowych technologii, logistyki, osób odpowiedzialnych za rozwój biznesu, podejmowanie decyzji strategicznych, rozwijających koncepcje R&D w ramach blockchaina. Przedsiębiorcy, inwestorzy oraz osoby implementujące nowe technologie będą miały możliwość nawiązania współpracy ze startupami oraz dostawcami rozwiązań w zakresie najnowszych technologii.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut