Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin
14 maja 2014 | 23:12

13 maja w gmachu Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego odbył się Barcamp, na którym między innymi poruszono temat Bitcoinów, który wzbudził spore zainteresowanie oraz wiele emocji.

f
Foto: Mirosław Jarząb, Źródło: Fanpage 3camp.pl

Spotkanie miało wystartować o godzinie 18:00, ale ze względu na dużą ilość chętnych rozpoczęło się z opóźnieniem. Gości powitała Anna Walicka ? organizatorka. Pierwszym prelegentem był Michał Pęczek, którym w sposób wyczerpujący opowiedział o druku 3d.

Prelegent nie tylko rozwodził się o możliwościach tej nowej technologii, ale również przyniósł przygotowane tą metodą elementy. W trakcie prezentacji podkreślone zostały walory druku 3d ? chociażby precyzyjność tak ważna w medycynie, czy niektórych gałęziach przemysłu. Kolejnym prelegentem był Kamil Łukasiewicz. Jego prezentacja dotyczyła iBeacons. Podczas części tej prelekcji, w której publiczność zadawała pytania prowadzącemu po raz pierwszy też poruszono kwestię Bitcoinów.Jeden z uczestników Barcampa zapytał się o cenę urządzenia w oparciu o bitmonetę. Prelegent podał jednak przybliżone wartości w tradycyjnych walutach.

tak
Foto: Mirosław Jarząb, Źródło: Fanpage 3camp.pl

Kolejny prelegent Krzysztof Kowalski przybliżył publiczności możliwości Oculus Rifta oraz starał się zarysować przyszłość wirtualnych światów. Tym samym powoli wprowadził widownię w świat, w którym rodziły się pierwsze wirtualne waluty.

Po nim wypowiedzieli się prelegenci z bloga bitcoinet.pl ? Rafał Prabucki i Rafał Nagadowski. Pozwolili oni sobie pozostać z początku w wirtualnych światach pokazując ewolucję monet cyfrowych. Po tym wstępie nakreślili najważniejsze aspekty technologiczne i próbowali przekonać publiczność do swojej śmiałej tezy, że Bitcoin ma charakter globalny. W trakcie dyskusji padały różne pytania do prelegentów ? najciekawsze dotyczyło innych walut cyfrowych oraz tego, czy autorzy bloga zamierzają poświęcić im więcej miejsca w przyszłości na swoje stronie. Poza tym pojawiły się też pytania o związki BTC z Darknetem. Po prezentacjach odbyła się cześć networkingowa.

Foto: Mirosław Jarząb, Źródło: Fanpage 3camp.pl
Foto: Mirosław Jarząb, Źródło: Fanpage 3camp.pl

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut