Reklama

Quark
24 czerwca 2013 | 18:30

Postanowliliśmy sprawdzić jakie aplikacje mobilne oferuje nam ?Sklep Play? na  Androidzie, oraz ?Appstore?  i iOS. Smartfony użyte do testów to: Samsung Galaxy SIII z Androidem 4.1.2 i iPhone 5 pracujący pod kontrolą systemu iOS 6.1.4.

Część 1/2 – iOS (przejdź do części 2 – Android)

Po wpisaniu w Appstore słowa Bitcoin w wyszukiwarce wyświetla się 57 wyników, ale w odróżnieniu do Sklepu Play w wynikach na próżno szukać aplikacji takich jak Blockchain (pokazuje się dopiero po wpisaniu nazwy w wyszukiwarce), czy MtGox. Poniżej prezentujemy kilka najciekawszych:

1. Blockchain – aplikacja mobilna Blockchain sprawia wrażenie dużo bezpieczniejszej niż inne portfele dostępne na Androida i iOS. Zaraz po instalacji prosi nas, żeby połączyć nasze konto w serwisie z aplikacją. W tym celu musimy zalogować się do naszego portfela i w zakładce 'Accout Details’ -> 'Devides’ odnaleźć kod QR na odpowiednią platformę (w tym przypadku iOS). Następnie musimy ustalić kod PIN do aplikacji (niezbędny do każdorazowego jej uruchomienia, sprawdzany online). Kiedy wchodzimy w aplikację po podaniu kodu wyświetla się lista ostatnich transakcji. Aplikacja oferuje nam książkę adresową, czytnik QR. Całość jest bardzo prosta i intuicyjna, a wysyłanie, czy odbieranie Bitcoinów przy użyciu Blockchain to sama przyjemność.

[slideshow_deploy id=’404′]

 

2. Coin Ticker – Bitcoin and altcoins. Jak sama nazwa wskazuje aplikacja pokazuje aktualny kurs Bitcoin, oraz alternatywnych kryptowalut (mamy ich do wyboru naprawdę wiele) jak – Ripple, Litecoin, Namecoin, PPCoin, Terracoin i wiele innych. Lista jest naprawdę długa, podobnie jest z możliwymi walutami. Aplikacja wyświetla kursy z 6 giełd (Mt.Gox Bitstamp, BTC-E, Vircurex, Bter, Ripple). Brakuje niestety polskiej giełdy Bitcurex, ponadto pokazuje również kurs Bitcoina do pozostałych kryptowalut.

[slideshow_deploy id=’397′]

 

3. Coinbits. Aplikacja oferuje nam naprawdę bardzo wiele. Wyświetla kursy Bitcoina z giełd w wielu możliwych walutach, można dodawać ulubione giełdy do zakładek, oferuje nam kalkulator Bitcoin, tworzenie, lub skanowanie kodów QR. Ponadto aplikacja wyświetla najnowsze informacje  i to wszystko za darmo ? zdecydowanie godne polecenia.

[slideshow_deploy id=’379′]

 

4. Bitcoin Ticker. Pierwszą wyświetlającą się apką jest Bitcoin Ticker. Zadanie aplikacji jest proste ? służy ona wyświetlaniu aktualnego kursu Bitcoin. Mamy do wyboru dziewięć walut (w tym polski złoty). Aplikacja wyświetla (zależnie od waluty) cenę Bitcoina na siedmiu różnych giełdach (w tym polskim Bitcurexie). Aplikacja nie oferuje żadnych dodatkowych funkcji, dlatego jest bardzo prostą w obsłudze i doskonale spełnia swoje zadanie.

[slideshow_deploy id=’351′]

 

 5. btcReport wyświetla aktualną cenę w wielu walutach w (jak czytamy w appstore) przyjazny dla człowieka sposób, dodatkowo oferuje nam kalkulator. Ma bardzo przyjazny i estetyczny wygląd.

[slideshow_deploy id=’382′]

 

6. BitCoin Gold. Zadaniem aplikacji jest wyświetlanie aktualnej ceny oraz statystyk. Poza fajnym wyglądem nie oferuje ona wiele. Można z niej łatwo otworzyć MtGox w naszej przeglądarce, co jest plusem dla osób korzystających z tej giełdy. Dla pozostałych aplikacja okaże się bezużyteczna.

[slideshow_deploy id=’369′]

 

7. Bitcoin Trading Game  – czyli gra giełdowa Bitcoin. Na start dostajemy 10.000 dolarów / złotych (wersja z polskimi złotymi jest niedopracowana), za które możemy kupować i sprzedawać Bitcoiny zarabiając na kursie.

[slideshow_deploy id=’391′]

 

8. Bitcoin App FREE – Aplikacja wyświetlająca aktualny kurs Bitcoin, nieprzystosowana do większego ekranu iPhona 5, dodatkowo wygląda bardzo przeciętnie i nie oferuje wiele. W zakładce 'portfel’ wyświetla się informacja 'dajcie nam jeszcze jeden tydzień’, chociaż w mojej prywatnej opinii tydzień potrwa rok, o ile w ogóle będziemy mogli korzystać z portfela. Proponuję używać w tym celu zaufanej i bezpieczniejszej aplikacji Blockchain.

[slideshow_deploy id=’392′]

 

9. MobileMiner – Aplikacja jest raczej ciekawostką. Służy ona kopaniu Litecoina (nie Bitcoina!). Jest bardzo prosta w obsłudze, dużo nie uda nam się wykopać, ale za to w jaki sposób –  osobiście nazywam to „hipster minig” ; )

 [slideshow_deploy id=’413′]

Część 2/2 – Android

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut