Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Aplikacje Mobilne – Android

24 czerwca 2013 | 18:42

Postanowliliśmy sprawdzić jakie aplikacje mobilne oferuje nam ?Sklep Play? na  Androidzie, oraz ?Appstore?  i iOS. Smartfony użyte do testów to: Samsung Galaxy SIII z Androidem 4.1.2 i iPhone 5 pracujący pod kontrolą systemu iOS 6.1.4.

Część 2/2 – Android (przejdź do części 1 – iOS)

Sklep Play na Androidzie prezentuje dużo większy wybór aplikacji mobilnych związanych z Bitcoinem oraz innymi kryptowalutami, wiele z nich wygląda i działa dużo lepiej niż te na iOS. Na samej górze listy wyświetlają się aplikacje takie jak portfel, widget na nasz pulpit, kursy walut, motyw Bitcoin (na Go Launcher), Bitcoin Paranoid, Blockchain, który nie wyświetlał się na iOS, MtGox Mobile i cała duża lista innych darmowych aplikacji. Naprawdę jest z czego wybierać, a gdybyśmy mieli testować je wszystkie zapewne zajęłoby nam to czas do Bożego Narodzenia, dlatego wybraliśmy tylko kilka związanych z Bitcoinem, oraz wyjątkowo Litecoinem.

1. Blockchain – Aplikacja wygląda dużo ładniej niż ta na iOS, na samym początku (podobnie jak wcześniej), wita nas komunikat o konieczności połączenia urządzenia z kontem na blockchain. Jest też możliwość utworzenia nowego konta. Podobnie jak na iOS,  zalogować się do naszego portfela i w zakładce 'Accout Details’ -> 'Devides’ odnaleźć i zeskanować kod QR odpowiedni dla Andorida. Następnie jesteśmy poproszeni o utworzenie kodu PIN, który jest wymagany do otwarcia aplikacji i sprawdzany online, co powinno nam zagwarantować bezpieczeństwo. Aplikacja jest bardzo intuicyjna, na samym początku widzimy listę ostatnich transakcji, mamy możliwość wysłania, lub odebrania Bitcoinów. Ponadto za każdym razem kiedy ktoś przesyła nam Bitcoiny na pasku powiadomień wyświetla się informacja o otrzymaniu wpłaty. Aplikacja zdecydowanie godna polecenia.

[slideshow_deploy id=’427′]

 

2. MtGox – Dla osób korzystających z MtGox aplikacja może okazać się przydatna. Szkoda tylko, że nie miałem możliwości jej przetestowania, ponieważ za każdym razem kiedy wpisywałem kod PIN program się zawieszał i witał mnie komunikat widoczny na zdjęciu poniżej. Jeśli ktoś z czytelników wie na czym polega problem, albo nie ma żadnego problemu z użytkowaniem aplikacji, może napisać do nas wiadomość (bitcoinet@gmail.com), przesłać screeny oraz swoją prywatną ocenę, a my postaramy się opublikować to na tej stronie.

[slideshow_deploy id=’439′]

 

3. Bitcoin Prices – Jest to bardzo prosta aplikacja wyświetlająca aktualne kursy Bitcoina na poszczególnych giełdach (jest ich do wyboru naprawdę dużo, w tym polski Bitcurex). Po zainstalowaniu Bitcoin Prices zauważamy, że dodatkowo daje nam ona możliwość ustawienia widgetu na ekranie naszego smartfona z aktualnym kursem na wybranej giełdzie (albo giełdach) – bardzo przydatna funkcja, jeśli chcemy być zawsze na bieżąco.

[slideshow_deploy id=’443′]

 

4. Bitcoin Wallet – Prosta aplikacja pozwalająca na przechowywanie naszych Bitcoinów w pamięci telefonu. Mamy możliwość wysyłania i odbierania wpłat, skanowania kodów QR, książki adresowej – podobne opcje jakie oferuje nam Blockchain. Program został stworzony z myślą o przechowywaniu niewielkich ilości Bitcoina – niezbędnych do codziennego użytku. Trzeba pamiętać, że jeśli zgubimy telefon musimy liczyć się ze stratą naszych Bitcoinów.

[slideshow_deploy id=’447′]

 

5. Bitcoin Paranoid – Aplikacja godna polecenia dla osób które zarabiają na kursie, wręcz dla osób które jak sama nazwa wskazuje mają rodzaj paranoi w przypadku nagłych zmian kursów. Daje ona wybór spośród kilku różnych walut i (co ciekawe) możliwość ustawienia alarmu w przypadku gwałtownych zmian kursu. Ponadto wyświetla na bieżąco aktualny kurs w pasku powiadomień, z aktualizacją co 10 sekund (tryb paranoika), 1 minutę (szalony tryb), 15 minut (tryb normalny) i co godzinę (tryb ekonomiczny) .

[slideshow_deploy id=’452′]

 

6. Bitcoin Kursy Walut pokazuje nam aktualny kurs w wielu różnych walutach, dodatkowo jak widać na zdjęciu poniżej interfejs jest bardzo kolorowy i jak widać aplikacja lubi być oceniana ; ) Dużo lepszą, a zarazem oferującą więcej apką jest „Bitcoin Prices”

[slideshow_deploy id=’457′]

 

7. Litecoin Wallet – Aplikacja wygląda niemal identycznie jak „Bitcoin Wallet” i oferuje dokładnie takie same funkcje.

[slideshow_deploy id=’461′]

 

8. Litecoin Widget – Aplikacja wyświetla na ekranie naszego smartfona widgety podobne do tych z „Bitcoin Prices”, dodatkowo daje możliwość wybrania koloru tła. Zasadniczą różnicą jest to, że nie wyświetla kursów Bitcoina, a Litecoina, oraz kilku innych kryptowalut.

[slideshow_deploy id=’463′]

 

9. Litecoin Miner – Podobnie jak w przypadku iOS aplikacja jest raczej ciekawostką. Służy ona kopaniu Litecoina (nie Bitcoina!). Jest bardzo prosta w obsłudze, dużo nie uda nam się wykopać, ale za to w jaki sposób –  osobiście nazywam to „hipster minig” ; )

[slideshow_deploy id=’465′]

Część 1/2 – iOS

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut