Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Wielki wyciek danych. Joe Biden zawetował prokryptowalutową ustawę. Podsumowanie tygodnia #524

5 czerwca 2024 | 10:00

Środa to u nas dzień podsumowań. Co więc wydarzyło się przez ostatnie 7 dni?

Joe Biden jest na „nie”

Przez Kongres USA przeszła ustawa, która ograniczałaby wpływ na rynek kryptowalut SEC. Ułatwiałaby np. przechowywanie cyfrowych aktywów przez banki.

Joe Biden, tak jak zapowiedział, zawetował jednak przepisy. Jak przekazano w komunikacie prasowym, prezydent „nie będzie popierał środków zagrażających dobrostanowi konsumentów i inwestorów”.

Źródło: Biały Dom

BlackRock przygotowuje się do emisji ETF-ów ETH

Z kolei dobre wieści płyną z biur BlackRocka. Firma zaktualizowała swój wniosek S-1. Oznacza to, że wielkimi krokami zbliża się emisja ETF-ów etheru na rynku.

O co chodzi? O to, że SEC zatwierdziła wnioski o powstanie ETF-ów, ale nie „pobiła” dokumentów S-1 – czyli tych, które są faktyczną przepustką na giełdy. Zdaniem ekspertów fakt, że BlackRock aktualizuje swój formularz jest dowodem na to, że ETF-y powinny w pełni wystartować do miesiąca.

Źródło: SEC

Wielki wyciek danych

Okazuje się, że z bazy danych Ticketmaster wykradziono dane aż 560 mln osób. Jak podała spółka, „w dniu 20 maja 2024 firma zidentyfikowała nieautoryzowane działania w zewnętrznym środowisku bazy danych w chmurze zawierającej dane spółki (głównie spółki zależnej Ticketmaster L.L.C.) i rozpoczęła dochodzenie z udziałem wiodących firm z branży informatyki śledczej”.

O jakie dane chodzi? O adres, numer telefonu, adres e-mail, imię i nazwisko, a także numery kart kredytowych (cztery ostatnie cyfry i data ważności). Do doszły jeszcze „inne” informacje. Przestępca, który wystawił jednak aukcje z bazą danych w darknecie, nie skonkretyzował jakie.

Źródło: NBC

Kraj z rekordową adopcją AI

Okazuje się, że Filipiny są krajem z rekordową adopcją AI. Chodzi jednak o wykorzystywanie nowej technologii przez pracowników umysłowych. I co ciekawe, ci ostatni sięgają po sztuczną inteligencję częściej niż same firmy ich zatrudniające.

Jak wynika z raportu Work Trend 2024, aż 86% pracowników umysłowych na Filipinach korzysta z AI. Globalna średnia wynosi 75%, a średnia regionalna – 83%. Co ciekawe, 83% użytkowników-pracowników korzysta z programów AI na Filipinach nie temu, że proszą o to ich pracodawcy, ale robią to z własnej inicjatywy.

Źródło: news.abs-cbn.com/business

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut