14 września powołana została nowa jednostka na Uniwersytecie Opolskim. Wydział Prawa i Administracji wzbogacił się o Centrum Problemów Prawnych Techniki i Nowych Technologii, którego kierownikiem został dr hab. Dariusz Szostek, Profesor UO.

Jednostka za pierwszy swój cel obrała zorganizowanie spotkania „Przy kawie o e-prawie”, którego tematem będzie koncepcja Smart City Opole. Wydarzenie odbędzie się w Dworku Artystycznym przy ulicy Klasztornej 1 w Opolu w czwarte (11.10.2018) o godzinie 19:30. Spotkanie będzie miało charakter debaty. Swój udział zapowiedzieli przedstawiciele władz miasta Opola:   

– Zastępca Prezydenta miasta Opola – Maciej Wujec;

– Zastępca Prezydenta miasta Opola – Małgorzata Stelnicka;

– Sekretarz Miasta Opola – Grzegorz Marcjasz.

Ponadto w debacie weźmie udział kierownik CPPTiNT, jego współpracownicy oraz student z koła naukowego IusNet. Podczas debaty na pewno pojawią się zagadnienia związane z technologią Blockchain.

Sam kierownik CPPTiNT zapowiedział, że niebawem ukaże się jego monografia „Blockchain a prawo”. Jednym ze współpracowników CPPTiNT jest redaktor działu prawnego naszego czasopisma – Rafał Prabucki.

Ponadto Cyfrowa Ekonomia objęła patronatem medialnym wydarzenie dotyczące Smart City Opole, na które serdecznie wszystkich zapraszamy!

63 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here