14 września powołana została nowa jednostka na Uniwersytecie Opolskim. Wydział Prawa i Administracji wzbogacił się o Centrum Problemów Prawnych Techniki i Nowych Technologii, którego kierownikiem został dr hab. Dariusz Szostek, Profesor UO.

Jednostka za pierwszy swój cel obrała zorganizowanie spotkania „Przy kawie o e-prawie”, którego tematem będzie koncepcja Smart City Opole. Wydarzenie odbędzie się w Dworku Artystycznym przy ulicy Klasztornej 1 w Opolu w czwarte (11.10.2018) o godzinie 19:30. Spotkanie będzie miało charakter debaty. Swój udział zapowiedzieli przedstawiciele władz miasta Opola:   

– Zastępca Prezydenta miasta Opola – Maciej Wujec;

– Zastępca Prezydenta miasta Opola – Małgorzata Stelnicka;

– Sekretarz Miasta Opola – Grzegorz Marcjasz.

Ponadto w debacie weźmie udział kierownik CPPTiNT, jego współpracownicy oraz student z koła naukowego IusNet. Podczas debaty na pewno pojawią się zagadnienia związane z technologią Blockchain.

Sam kierownik CPPTiNT zapowiedział, że niebawem ukaże się jego monografia „Blockchain a prawo”. Jednym ze współpracowników CPPTiNT jest redaktor działu prawnego naszego czasopisma – Rafał Prabucki.

Ponadto Cyfrowa Ekonomia objęła patronatem medialnym wydarzenie dotyczące Smart City Opole, na które serdecznie wszystkich zapraszamy!

73 KOMENTARZE

  1. … [Trackback]

    […] Find More on that Topic: cyfrowaekonomia.pl/w-opolu-powstaje-centrum-problemow-prawnych-techniki-i-nowych-technologii/ […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.