Reklama

Quark

Visa wyemituje cyfrowego dolara? Podsumowanie tygodnia #315

W ostatnim tygodniu w świecie blockchaina i kryptowalut wiele działo się zwłaszcza pod kątem cyfrowych walut fiducjarnych.

19 maja 2020 | 15:10

W ostatnim tygodniu w świecie blockchaina i kryptowalut wiele działo się zwłaszcza pod kątem cyfrowych walut fiducjarnych. O co chodzi, już tłumaczymy!

Visa i cyfrowy dolar

Jeszcze niedawno spekulowano, czy USA wyemitują cyfrowego dolara w ramach programów antykryzysowych. Mówiło się o tym, że projekt mógłby być oparty na Ethereum. Teraz w tym wszystkim pojawia się wątek giganta – Visa.

Do Amerykańskiego Biura Patentowego i Znaków Towarowych (USPTO) wpłynął wniosek patentowy dot. emisji zdigitalizowanych walut fiat firmy Visa. W dokumencie czytamy na przykład, że „komputer jednostki centralnej powoduje usunięcie waluty fizycznej z obiegu w systemie walutowym”.

 Visa ma ogromny globalny zespół wynalazców i innowatorów pracujących nad najnowocześniejszymi technologiami płatniczymi. Każdego roku szukamy patentów na setki nowych pomysłów – mówił mediom rzecznik Visa. – Chociaż nie wszystkie patenty zaowocują nowymi produktami lub funkcjami, Visa szanuje własność intelektualną i aktywnie pracujemy nad ochroną naszego ekosystemu, naszych innowacji i marki Visa. – dodał

Źródło: appft1.uspto.gov  

Cyfrowa złotówka stanie się faktem?

To nie koniec tego typu doniesień. Okazuje się, że także sojusz Billon i Raiffeisen Bank International (RBI) może jeszcze w tym roku dać nam zaskakujący owoc. Ich system Billon Digitized Distributed Cash będzie narzędziem do tokenizacji waluty narodowej. Innymi słowy, realne stanie się wyemitowanie polskiego złotego w wersji cyfrowej.

System na służyć bankom. Zapewni szybkość procesu zawierania transakcji i da wszystkim jej stronom gwarancję sprawdzania statusu płatności – to zalety, jakie daje blockchain. Poza tym transakcje będą mogły być uzupełniane o dodatkowe dokumenty lub dane, takie jak faktury i potwierdzenie źródła pochodzenia pieniędzy. 

Źródło: Cashless

Reddit korzysta z Ethereum

To nie koniec dobrych wieści. Okazuje się, że Reddit chce wprowadzić u siebie „punkty społecznościowe”. Będzie to rodzaj napiwków dla członków społeczności portalu. Te mają mieć formę tokenów opartych na sieci Ethereum. Obecnie trwają testy systemu, w których mogą wziąć udział członkowie subredditów Fortnite (r / fortniteBR) i kryptowalut (r/cryptocurrency).

– Dla wszystkich ludzi, którzy pytali mnie, „gdzie są przypadki użycia?”, z biegiem lat tak to wygląda. Dużo ciężkiej pracy osób, integracja kryptowalut z prawdziwymi produktami. Powolna, stopniowa poprawa sytuacji, przesuwanie piłki o jeden metr dziennie – nie ma momentu wielkiego wybuchu – powiedział parę dni temu Brian Armstrong z Coinbase, gdy dowiedział się o inicjatywie. – Internet ma wreszcie rodzimą walutę. To działa ludzie! – dodał.

Źródło: Coindesk

BitBay jedną z najlepszych giełd na rynku

Kończymy polskim akcentem. Portal CoinMarketCap wybrał najlepsze giełdy na rynku. Spośród ponad 300 takich podmiotów, nasz krajowy BitBay zajął 24. miejsce.

Badając jakość platform, brano pod uwagę między innymi ilość odwiedzin strony giełdy czy czynniki, bazujące na danych dostarczanych przez różne serwisy śledzące ruch na stronach, tj.: SimilarWeb, Alexa czy Ahrefs.

Źródło: Facebook

 

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut