Reklama:

Ekonomia. Krótka historia

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Rosja ponownie atakuje rynek BTC. Podsumowanie tygodnia #330

Witryna BestChange.ru - popularny agregator około 400 giełd kryptowalut został zablokowany ze względu na wzmianki o kryptowalutach.

1 września 2020 | 15:44

Jak co tydzień mamy dla was podsumowanie newsów z rynku BTC.

Rosja ponownie atakuje BTC

Rosja nadal nie może się zdecydować, czy chce wspierać rynek kryptowalut, czy go zwalczać. Właśnie dowiedzieliśmy się, że witryna BestChange.ru została zablokowana. To popularny agregator ok. 400 giełd kryptowalut. Został zablokowany wraz z kilkoma innymi stronami branżowymi ze względu na „wzmianki o kryptowalutach”. Rosjanie nadal mogą wchodzić na portal, ale tylko za pomocą VPN.

Źródło: Cointelegraph

Brazylia bada temat CBDC

Bank centralny Brazylii utworzył zespół 12 ekspertów, którzy mają zbadać to, jak CBDC może wpasować się w krajowy ekosystem płatności i jaki może mieć wpływ na gospodarkę i społeczeństwo.

Wiadomo, że kraj ten wydaje około 90 miliardów reali (16 miliardów dolarów) rocznie, aby utrzymać system pieniądza papierowego. To od 1 proc. do 2 proc. PKB państwa.

Rafael Sarres de Almeida, urzędnik z Departamentu Informatyki brazylijskiego banku centralnego, powiedział w oświadczeniu, że “temat walut cyfrowych był od jakiegoś czasu przedmiotem badań wielu banków centralnych. Jednak w tym roku większy nacisk położono na bardziej praktyczne podejście”.

Źródło: Central Banking

Współpracownik Trumpa wchodzi na rynek

Mick Mulvaney, były szef administracji Białego Domy za czasów kadencji Donalda Trumpa, startuje ze swoim funduszem hedgingowym. To o tyle ważne, że jest znanym zwolennikiem BTC. Możemy więc liczyć, że zainwestuje w kryptowaluty. Od dawna lobbował też za tym, by jego kraj w mądry sposób uregulował rynek cyfrowych walut.

Źródło: Bloomberg

BMW wdraża blockchaina

BMW wykorzysta w swoich systemach technologię blockchain VeChain. Chodzi o generowanie rejestrów historii pojazdów produkowanych przez firmę. Ma to uniemożliwić np. fałszowanie przebiegów samochodów, bowiem tego typu dane – oraz wszelkie naprawy i zmiany – będą rejestrowane w sieci bloków i aplikacji VerifyCar.

 „Uzyskując dostęp do aplikacji, użytkownik decyduje, komu chciałby przekazać jakie dane, np. warsztatowi lub potencjalnemu kupcowi. Odbiorcy mogą porównać dane z „cyfrowymi odciskami palców” lub stemplami referencyjnymi na łańcuchu blokowym VeChain. Jeśli  dane i odniesienia w łańcuchu bloków pasują do siebie, odbiorca wie, że dane są autentyczne” 

– tłumaczy BMW.

Źródło: Cointelegraph

Reklama:

Quark