Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Refleksje po ostatnich spotkaniach miłośników sieci Bitcoin

Spotkania "Beer & Bitcoin" we Wrocławiu i Warszawie przyciągają entuzjastów kryptowalut. Dyskusje skupiają się na kursach, nowościach rynkowych oraz celach Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin. Wydarzenia promują Bitcoin i Ethereum, analizują trendy i zachęcają do wsparcia działalności stowarzyszenia. Energiczna atmosfera sprzyja wymianie poglądów i wspieraniu rozwoju światowej ekonomii cyfrowej.

17 marca 2016 | 15:03

Ostatnio uczestniczyłem w kilku spotkaniach typu ?Beer & Bitcoin? we Wrocławiu oraz w Warszawie i uznałem, że trzeba byłoby parę słów o tym napisać. Ocena ilości osób uczestniczących na spotkaniach pokazuje, że często to aktualny kurs determinuje zainteresowanie daną kryptowalutą.

Odkąd Bitcoin niebezpiecznie zbliżył się do ekonomicznego, a nawet prawnego awansu na pozycję ?parawaluty? zainteresowanie nim ogranicza się już tylko do śledzenia jego kursu i ewentualnie nowości dotyczących firm w branży – zarówno „starych wyjadaczy”, jak i dopiero co „raczkujących wizjonerów”. Nie jest już żadną sensacją mieć bitmonety, czy nimi obracać. Nie chodzi o to jednak, że zainteresowanie sensu largo nimi zmalało, ale takie ekscytacje, jak kiedyś już nie występują (np. kilkadziesiąt osób z zapałem słuchających na auli SGH dra Piecha).

Zapewne wzrok wszystkich osób chcących dobrze zarobić zwrócił się teraz w stronę Ethereum i trudno się nie dziwić, że tak się stało. Niemniej spotkania o Bitcoinach to de facto debaty na temat całego świata krytpowalut niezależnie, od tego, jak bardzo egzotyczne przykłady monet cyfrowych by nie były przedstawiane. Tym bardziej jednak cieszy, że Polskie Stowarzyszenie Bitcoin (dalej PSB) miało okazję pokazać, że działa i wytrwale dąży do postawionych sobie celów niezależnie od tego, która kryptowaluta jest ?na fali?. Popularyzacja sieci Bitcoin i innych jej podobnych jest bowiem ciągle priorytetem organizacji zrzeszającej miłośników monet cyfrowych.

We Wrocławiu o niezniszczalnych portfelach i o? Ethereum [7 stycznia 2016 r.]

Dziewiąte spotkanie miłośników Bitcoina w stolicy Dolnego Śląska, mimo iż odbyło się 7 stycznia tego roku (i było prawdopodobnie pierwszym w tym roku kalendarzowym tego typu spotkaniem) już powoli schodziło tematycznie na kwestie Ethereum. Poza debatą na temat wyższości Bitcoina nad Ethereum i na odwrót rozważano też kwestie dotyczące ceny bitmonet i czynników, które mogą decydować o jej wahaniu. Było też o patriotyzmie i o tym, czy Bitcoin może bez ujmy dla honoru naszych rodaków zastąpić im walutę narodową. Poza tym całość spotkania zdominowała prezentacja portfela Cryptosteel i dyskusja nad przyszłością projektu.

W Warszawie o przyszłości PSB przy dobrym piwie [11 marca 2016 r.]

WP_20160311_19_52_33_Pro [2048594]Ostatnie spotkanie (dokładnie szóste) Beer and Bitcoin w Warszawie odbyło się w pubie ?Szyszka Chmielu? (w którym nota bene można zapłacić za piwo i pizzę bitcoinami).

Na spotkaniu znaleźli się przedstawiciele między innymi Bitbe.co, Kantora Bitcoin Warszawa oraz ? co wydaje się naturalne ze względu na temat spotkania ? prezes Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin ? Filip Pawczyński. Na początku spotkania założyciel PSB przedstawił strukturę oraz cele stowarzyszenia. Największym problemem organizacji jest w tej chwili brak aktywnych członków gotowych do działania.

Oprócz znanych nam twarzy z czołówki działaczy społeczności miłośników kryptowalut brakuje zainteresowania najzwyklejszych użytkowników. Dobre piwo i atmosfera sprzyjała dyskusji. Poza rozmowami na temat struktur samej organizacji debatowano też na tematy ogólne między innymi o ?hiperbitconizacji?, czy wpływie procesorów płatności dedykowanym bitmonetom na popularność sieci Bitcoin. Jak zawsze przy tego typu spotkaniach nie zabrakło drobnej prezentacji gadżetów dotyczących sfery Bitcoina (zdjęcie z nagłówka) oraz rozmów na tematy szeroko rozumianej sytuacji gospodarczej i technologicznej na świecie.

Osobiście spotkanie z Filipem Pawczyński zainspirowało mnie i zamierzam wspomóc PSB. Was również zapraszam – wystarczy darować 1% waszego podatku. Podczas wypełniania PIT-u wystarczy wpisać KRS 0000377928 oraz cel szczegółowy: „Popularyzacja Bitcoin”. Jak pokazało spotkanie w Warszawie, działania PSB w najbliższym czasie skoncentrują się jeszcze bardziej właśnie na wydarzeniach mających na celu szerzenie zainteresowania kryptowalutami. Zresztą – jest to jeden z podstawowych celów statutowych PSB.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut