Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Programista Ethereum przed ławą przysięgłych. Podsumowanie tygodnia #352

Powraca temat Virgila Griffitha. To programista i członek Fundacji Ethereum, oskarżony przez władze USA o współpracę z rządem Korei Płn.

2 lutego 2021 | 18:45

Powracamy z naszym podsumowaniem tygodnia w świecie kryptowalut.

Programista Ethereum przed ławą przysięgłych

Powraca temat Virgila Griffitha. To programista i członek Fundacji Ethereum, który został oskarżony przez władze USA o współpracę z rządem Korei Płn. Wiosną 2019 r. był uczestnikiem konferencji dot. blockchaina w Pjongjangu. W jej trakcie przekazał ponoć Koreańczykom pewne informacje dot. łańcucha bloków, które mogą pomóc im w omijaniu sankcji, jakie na ich kraj nałożyli Amerykanie.

Teraz Griffith stanie przed ławą przysięgłych, która ma ocenić to, czy jest on winny, czy niewinny.

Źródło: Coingeek

Miasto Miami publikuje whitepaper BTC

Miasto Miami zaskoczyło zwolenników BTC. Opublikowało whitepaper Bitcoina na swojej stronie internetowej. Według przecieków medialnych inicjatywa została zapoczątkowana przez burmistrza miasta – Francisa Suareza.

Suarez już wcześniej chwalił kryptowaluty, pisząc w tweecie z zeszłego roku, że Bitcoin był „stabilną inwestycją” w „niewiarygodnie niestabilnym roku”.

Źródło: Miami

Stowarzyszenie Blockchain rośnie w siłę

Stowarzyszenie Blockchain w USA ogłosiło, że do grona jego partnerów dołącza pięć nowych podmiotów. Obecnie organizacja składa się już z 30 firm. Nowi członkowie to Uniswap, Blockfi, Fireblocks, CMT Digital i Blockchain Capital.

Jak dodaje stowarzyszenie, powyższe to efekt sprawnych działań organizacji dot. pomysłów FinCEN (urząd chciał ograniczyć anonimowość blockchainowych adresów na giełdach).

– Walka z procesem [legislacyjnym] FinCEN była ważnym krokiem, pokazującym, co jest możliwe, kiedy mówimy jednym głosem – tłumaczy organizacja.

Zwolennik kryptowalut zostanie gubernatorem Kalifornii? 

Chamath Palihapitiya, inwestor z rynku kryptowalut i CEO firmy venture capital Social Capital, chce kandydować na gubernatora Kalifornii. Powód? Niezadowolenie z działalności gubernatora  Gavina Newsoma, który nie radzi sobie z pandemią i kryzysem w stanie.

Palihapitiya opublikował już nawet punkty programowe. Chce wprowadzić dużą obniżkę podatków, a także wzrost wynagrodzeń nauczycieli, a także zakończyć program kredytów studenckich. 

– Uczyńmy Kalifornię globalnym centrum wszystkich zawodów związanych z technologią i klimatem – nawołuje.

Wybory w Kalifornii mają mieć miejsce w 2022 r., choć warto dodać, że obywatele domagają się ustąpienia Newsoma i przedterminowej elekcji.

Źródło: Twitter

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut