Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin
21 lutego 2016 | 15:59

Profesor Ross Anderson z University of Cambridge opisał problemy związane z Bitcoinem, który przez wielu uważany jest za walutę skazaną na porażkę, jednakże sama technologia łańcucha bloków miałaby się znacząco rozwijać.

Profesor na wstępie poruszył problem rozmiaru łańcucha bloków i dostarczenia płatności mobilnych do wiosek w krajach Trzeciego Świata, gdzie ludzie nie posiadają telefonów komórkowych. Są osoby, które sugerują, że można w tym celu wykorzystać blockchain, jednakże Anderson stwierdził, że jest to nieosiągalne z powodu wielkiego rozmiaru Bitcoinowego łańcucha bloków i braku szybkich łącz internetowych.

Profesor zaznaczył także, że Bitcoin nie posiada odpowiedniej skali i wolumenu, ponieważ gdyby sieć miałaby konkurować przykładowo z Visą, musiałaby sprostać przynajmniej 1000 transakcjom na sekundę, a nie kilku jak ma to miejsce obecnie.

Innym aspektem poruszonym przez Andersona są regulacje i procedury związane z przykładowo zapobieganiu oszustwom. Nie mają one zastosowania w przypadku Btcoina, więc jeśli wystąpiłby jakiś błąd sieci to nie ma osób, które mogłyby za to ponieść odpowiedzialność. Inną rzeczą jest to, że jeśli ktoś włamałby się do komputera i ukradł Bitcoiny to nie ma nikogo do kogo można się zwrócić w celu ich odzyskania.

 ?Bitcoin nie działa jako nowa globalna waluta z wielu powodów. Po pierwsze z powodu rozmiaru blockchaina, po drugie z powodu opóźnienia […], trzecim problemem jest brak regresu, jeśli coś pójdzie źle, to nie ma do kogo zadzwonić. Czwartym problemem jest to, że z czasem ilość pieniędzy dostępna do wydobycia spada, więc chęć do miningu może spaść?

Film w języku angielskim, komentarz pozostawiam czytelnikom:

Obrazek z nagłówka: Zrzut ekranu z https://youtu.be/s2XHyzPA9Zc

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut