Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Wideo: Waluty Cyfrowe ? problemy definicyjne i regulacyjne

Wideo i zdjęcia z konferencji ?Waluty Cyfrowe ? problemy definicyjne i regulacyjne? - Toruń, 9 grudnia 2016. Zobacz >>

14 grudnia 2016 | 18:33

9 grudnia w Toruniu odbyła się konferencja ?Waluty Cyfrowe ? problemy definicyjne i regulacyjne? organizowana przez Katedrę Prawa Cywilnego i Bankowego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika na Wydziale Prawa i Administracji.

Konferencja była z zagadnieniami prawnymi, ale też i jej głównym tematem był Bitcoin. Chociaż nie zabrakło panelu ?Technologia? to zdecydowanie większość osób czekała na panel ?Regulacja? i ?Prawo Karne?.  Wśród zaproszonych mówców nie zabrakło przedstawicieli polskiej społeczności Bitcoin, ale warto też zauważyć, że prawnicze prezentacje prezentowali prawnicy związani z strumieniem ?Blockchain i Kryptowaluty? działającym w ramach ministerialnego projektu ?Od polski papierowej do cyfrowej?. Ponadto odbyły się też panele związane z naukami penalnymi, co powinno zainteresować niektórych użytkowników. Część z nich bowiem żywo interesuje się działaniami organów kontroli legalności.

„Kwestia zdefiniowania i uregulowania walut cyfrowych jeszcze przez dłuższy czas będzie spędzała sen z oczu osobom, które się tym fenomenem zajmują. Wydaje mi się, że najważniejszym osiągnięciem dzisiejszego spotkania jest zbliżenie się pod względem pojęciowym i ustalenie odpowiedzi na proste pytanie: Co to jest? Zbliżamy się do fundamentu, do zarysowania najbardziej podstawowego konturu, czyli udzielenia odpowiedzi na pytanie: czym się tak naprawdę zajmujemy?”

– Komentował po konferencji Dr hab. mec. Konrad Zacharzewski. Zapowiedział on też kolejne podobne wydarzenie za rok.

[Best_Wordpress_Gallery id=”9″ gal_title=”Waluty Cyfrowe ? problemy definicyjne i regulacyjne”]

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut