Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Zakończenie zbiórki BTC na prezenty dla dzieci z Domu Dziecka Tęcza w Katowicach

Giełda BitBay wraz z kantorem Bitcantor zorganizowała zbiórkę Bitcoinów, z której dochód został przeznaczony na prezenty dla dzieci z Domu Dziecka.

27 grudnia 2016 | 15:43

Komunikat Prasowy

Polska giełda kryptowalut BitBay wraz ze swoim partnerem ? kantorem kryptowalut Bitcantor ? zorganizowała zbiórkę Bitcoinów, z której dochód został przeznaczony na prezenty dla dzieci z Domu Dziecka Tęcza w Katowicach.

Zbiórka trwała od 30 listopada do 15 grudnia 2016 roku. Mogli w niej uczestniczyć zarówno klienci giełdy, jak i osoby nieposiadające konta na BitBay. Rezultat zbiórki zdecydowanie przekroczył oczekiwania organizatorów. Udało się uzbierać kwotę 3,01917771 BTC, która po bezkosztowym przewalutowaniu na złotówki dała 10023,67 PLN.

Za uzbierane pieniądze zespoły BitBay i Bitcantor kupiły prezenty. Oprócz indywidualnych zabawek, o które dzieci poprosiły Świętego Mikołaja w listach, wśród nich znalazły się  gry planszowe i edukacyjne dla podopiecznych Domu Dziecka Tęcza, a także praktyczne podarki, na które wyraził zapotrzebowanie dyrektor placówki Julian Jasiński. Były to między innymi poszewki na pościel, prześcieradła, ręczniki i kosmetyki. Nie zabrakło oczywiście słodyczy, a uzbierana kwota pozwoliła również na zakup kamery sportowej z akcesoriami i głośnika bluetooth.

Prezenty zostały przekazane w ręce wychowawców z Domu Dziecka Tęcza w niedzielę 18 grudnia.  Tam zostały zapakowane i wręczone dzieciom w trakcie Wigilii, która miała miejsce 21 grudnia.

Zbiórka BTC na tak szczytny cel spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony mediów, również zagranicznych. O akcji pisali między innymi Cryptocoinsnews.com, Newsbtc.com czy Econotimes.com.

 

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut