Reklama

Quark

Prawo w dobie cyfryzacji – patronat

15 kwietnia 2019 | 08:00

W środę 17 kwietnia 2019 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Prawo w dobie cyfryzacji”. Jej organizatorem jest Studenckie Koło Naukowe Prawa Nowych Technologii.

Jest to już dziewiętnasta edycja konferencji poświęconej cyberbezpieczeństwu, cyberprzestępczości, ochronie danych osobowych i własności intelektualnej. Wydarzenie po raz kolejny zgromadzi studentów i doktorantów, prawników, praktyków z branży IT, a także wszystkich miłośników dynamicznie rozwijającej się dziedziny prawa nowych technologii. Przedmiotem referatów i dyskusji będą ważne i aktualne zagadnienia, takie jak: ochrona danych osobowych i nieosobowych; oszustwa i kradzieże z wykorzystaniem komputera; prawo a sztuczna inteligencja; technologia blockchain – możliwości i ryzyka.

Podczas tegorocznej edycji prelekcje wygłoszą m.in. przedstawiciele Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Prokuratur Okręgowych w Bydgoszczy i Toruniu, Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz Instytutu Kościuszki, a także studenci i doktoranci z kilkunastu polskich szkół wyższych.

Szczegółowe informacje o konferencji można znale?ć na stronie: www.atakisieciowe.umk.pl oraz na stronie Koła na Facebooku: www.facebook.com/SKNPNT/

Patronat na wydarzenie objęła Cyfrowa Ekonomia.

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut