Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

W Polsce powstaje izba gospodarcza związana z walutami cyfrowymi

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin, fundacja Trading Jam Session i komitet założycielski Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii założą wspólną izbę gospodarczą zajmującą się tematem kryptowalut i technologii blockchaina w Polsce.

30 maja 2018 | 08:04

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin, fundacja Trading Jam Session i komitet założycielski Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii założą wspólną izbę gospodarczą zajmującą się tematem kryptowalut i technologii blockchaina w Polsce.

Izba Gospodarcza jest instytucją otwierającą wiele możliwości dotyczących procesów legislacyjnych i obrony interesów podmiotów działających w branży kryptowalut i blockchaina.  

O potrzebie powstania tego typu podmiotu w naszym kraju mówiło się już od ponad roku. Rozmowy na temat jego powstania na rynku walut cyfrowych nabrały dynamizmu początkiem kwietnia br., gdy temat pojawił się na forum.bitcoin.pl. Mniej więcej w podobnym czasie prace nad założeniem izby rozpoczęło także Polskie Stowarzyszenie Bitcoin.

Obecnie komitet IGBiNT łączy siły z Polskim Stowarzyszeniem Bitcoin i fundacją Trading Jam Session w celu powołania wspólnej izby gospodarczej reprezentującej interesy środowiska walut cyfrowych i blockchaina w Polsce.

„Ideą nadrzędną przy tworzeniu izby jest integracja środowiska walut cyfrowych, blockchain i nowych technologii. Uczestnicy tego rynku z jednej strony oczekują takich zapisów prawa, które unormują sytuację fiskalną. Z drugiej zdają sobie sprawę, że muszą wspólnie z regulatorem podjąć wyzwanie edukacji rynku aby stanowić dobre prawo i unikać i napiętnować „scamy” i oszustwa technologiczne. Izba jest emanacją tych chęci i celów oraz będzie partnerem dla rządu w działaniu na rzecz wdrażania nowych technologii w Polsce.” – powiedział naszej redakcji Robert Wojciechowski z komitetu założycielskiego Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii.

Jak czytamy w listach otwartych IGBiNT oraz PSB izba obierze za swój cel uregulowanie kwestii legislacyjnych dotyczących rynku walut cyfrowych oraz obronę interesów podmiotów na nim funkcjonujących.

Wszystkie strony liczą na „synergię” działań opartych na „ludziach posiadających zarówno odpowiednią wiedzę merytoryczną, doświadczenie na rynku i cechujących  się dużym zaangażowaniem”.

Wstępnych zapisów do izby można dokonywać za pomocą strony www.igbint.pl. Wkrótce formularze zgłoszeniowe na swoich kanałach mediów społecznościowych mają także opublikować PSB i TJS.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut