Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

PSB apeluje o zachowanie spokoju

PSB opublikowało list otwarty do społeczności kryptowalut. Autorzy proszą o zachowanie spokoju oraz rozwagi w obecnej sytuacji na rynkach. 

18 marca 2020 | 14:59

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin (PSB) opublikowało w dniu dzisiejszym list otwarty do społeczności kryptowalut. Autorzy listu proszą w nim o zachowanie spokoju oraz rozwagi w obecnej sytuacji na rynkach. 

Jak zauważa Filip Pawczyński, projekt sieci Bitcoina nie ucierpiał pod kątem technologicznym. Nic nie wskazuje na porażkę głównego fundamentu kryptowaluty – blockchaina. To, co możemy obserwować na rynku w przeciągu ostatnich dni, to głównie efekt paniki i spekulacji. 

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

„Polskie Stowarzyszenie Bitcoin zostało powołane w celu zwiększenie społecznej świadomości i dostępu do wiedzy na temat technologii cyfrowej, którą reprezentuje Bitcoin.

Działaniom Stowarzyszenia przyświeca idea upowszechniania wiedzy i zastosowania Bitcoina jako ogólnodostępnego środka transakcyjnego, dzięki czemu w przyszłości będzie możliwe tworzenie nieograniczonej, otwartej i wolnej od centralnych instytucji emisyjnych gospodarki”.

PSB powstało w celu szerzenia społecznej świadomości na temat technologii Bitcoina. Działania stowarzyszenia mają dać dostęp i upowszechnić wiedzę na temat kryptowaluty oraz jej możliwych zastosowań jako ogólnodostępnego środka transakcyjnego. Na profilu Stowarzyszenia możemy przeczytać informację:

„W świetle ostatnich wydarzeń, publikujemy list otwarty do Polskiej społeczności kryptowalut, dotyczący obecnej sytuacji na rynku – podzielcie się nim z innymi!

W obecnej sytuacji tylko spokój, meteorytyka i dalsze wspólne zaangażowanie w budowę zdecentralizowanych systemów przyniesie najbardziej odpowiednie rezultaty”.

List do społeczności kryptowalut

Nieuczciwe projekty – scamy

W liście zawarto między innymi ostrzeżenie przed nieuczciwymi projektami, które nadal działają na rynku kryptowalut w Polsce. Polskie Stowarzyszenie Bitcoin prosi również o zgłaszanie niepewnych inicjatyw organizacji za pośrednictwem Facebooka

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut