Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Pierwsze Bitomaty w Polsce!

W Ambasadzie Bitcoin w Warszawie pojawił się pierwszy w Polsce Bitomat firmy Lamassu, umożliwiający zakup Bitcoinów. Planowana jest instalacja 30 Bitomatów różnych producentów do końca roku. Giełda BitBay szykuje się na ekspansję zagraniczną oraz wypuściła własne Bitomaty, w tym model umożliwiający zarówno zakup, jak i sprzedaż Bitmonet. Premiera pierwszego w Europie centralnej Robocoina już niedługo w Silesia City Center.

10 czerwca 2014 | 13:16

Niedawno w Ambasadzie Bitcoin w Warszawie stanął pierwszy w Polsce Bitomat. Maszyna Lamassu jest stosunkowo niewielka i umożliwia zakup Bitcoinów. Wyposażona jest w slot na banknoty, wyświetlacz oraz kamerę, która może odczytywać kody QR z aplikacji portfelowych na smartphonach. Niedługo w Polsce pojawią się kolejne Bitomaty tego producenta. Mówi się, że docelowo do końca roku w naszym kraju ma stanąć nawet 30 Bitomatów produkowanych przez różne firmy.

bitbay

Giełda BitBay działa w Polsce od niedawna, ale już teraz może pochwalić się bardzo dużymi wolumenami. Przedstawiciele firmy zdradzili, że pracują jeszcze nad wieloma ciekawymi projektami o których usłyszymy już niedługo, oraz planują ekspansję na rynek zagraniczny. Ostatnio wypuścili do sprzedaży swoje własne Bitomaty, z których najtańszy można kupić za 15900zł. W ofercie firmy znalazło się kilka urządzeń, w których można kupić Bitcoiny, ale jest też model który oferuje zarówno zakup jak i sprzedaż Bitmonet (FlyMaster).

BitBay.pl poinformował, że w najbliższym czasie w największym centrum handlowym na śląsku ? Silesia City Center ? zostanie uruchomiony pierwszy w Europie centralnej Robocoin, który umożliwi zarówno zakup jak i sprzedaż Bitcoinów. Będzie to bardzo duże wydarzenie na skalę światową, na którym pojawią się główne krajowe media i gość specjalny ? osoba którą większość z Was zapewne kojarzy. Relacja z otwarcia Bitomatu pojawi się  na naszym blogu!

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut