Reklama:

Ekonomia. Krótka historia

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Pentagon analizował użycie BTC w czasie rebelii. Podsumowanie tygodnia #318

Pentagon przygotował grę. Jej motywem był bunt osób młodych oraz pokolenie Z, rozpoczynające rebelię. Wygranych nagradza się w Bitcoinach.

9 czerwca 2020 | 15:55

Wracamy z naszym podsumowaniem tygodnia. Co działo się w minionym czasie w świecie BTC?

Pentagon obawia się BTC?

Okazuje się, że w 2018 r. Pentagon przygotował grę wojenną. Jej motywem przewodnim był bunt osób młodych, który wybucha w latach 20. XXI w. Pokolenie Z rozpoczyna rebelię, a w jej ramach demoluje budynku korporacji  i organizacji politycznych. W zamian za to jest nagradzana w Bitcoinach. Nie wiadomo przez kogo…

Dziś nie brzmi to jak political-fiction, bowiem wszystko to wygląda podobnie do tego, co dziś dzieje się w USA w kontekście manifestacji dot. śmierci George Lloyda. Nic tylko nie wiadomo na temat finansowania Antify za pomocą kryptowalut, choć może nie o wszystkim nam mówią…

Źródło: Coindesk

Zagłosuj w Rosji za pomocą blockchaina!

Rosja robi wszystko, by tylko udowodnić, że jest demokracją w pełnym tego słowa znaczeniu. Dlatego referendum dot. poprawek do konstytucji, które odbędzie się w dniach 25-30 czerwca, będzie oparte o technologię blockchain. Ma to „zapewnić bezpieczeństwo i transparentność”. System ma zachowanić anonimowości i szyfrowanie każdego głosu.

Źródło: Mos.ru

CoinDeal nie współpracował z FutureNet

Polska giełda CoinDeal została oskarżona o współpracę z FutureNet. Teraz odpowiada. Uważa, że to nieprawdziwe informacje:

„Zdecydowaliśmy się o podjęciu kroków prawnych względem firmy Chainalysis za artykuł, który został przez nich opublikowany. Niestety jest to raport o bardzo niskiej jakości, stworzony najprawdopodobniej przez początkującego analityka, zawierający nieprawdziwe informacje.

(…)

Niepoważne jest też sugerowanie, że jesteśmy wspólnikami z Panem D. Ż. tylko i wyłącznie (!) na podstawie tego, że skorzystał z naszego programu afiliacyjnego, podczas gdy w ten sam sposób promuje on naszą konkurencję. My tego pana nawet nie znamy, zakładanie customowych domen innych niż oficjalna domena firmy przez afiliantów jest częstą praktyką wśród afiliantów, możemy z tym walczyć, ale szczerze mówiąc jest to równie trudne, jak usuwanie fałszywych facebooków (których również jest wiele i mimo raportowania, nie znikają). Nie mamy świadomości, ile takich domen istnieje i do kogo należą, bo nie śledzimy tego.”

Źródło: bitcoin.pl

Blockchain dla muzyków

Luksemburski start-up ANote Music uruchomi platformę opartą o technologię blockchain. Ta pozwoli użytkownikom na inwestowanie w tantiemy muzyczne.

„Naszym celem jest wyzwolenie ukrytej wartości w muzyce, zarówno dla inwestorów, jak i artystów, poprzez stworzenie platformy giełdowej dla inwestycji muzycznych. Cieszymy się, że możemy być pionierem alternatywnych inwestycji, rewolucjonizując jednocześnie tradycyjne systemy w przemyśle muzycznym”

– mówił mediom Marzio Schena z projektu.

Źródło: strona projektu

 

Reklama:

Quark