A podobno Bitcoin miał umrzeć. Tymczasem dwa tygodnie temu firma podległa pod PayPal – Braintree – ogłosiła współpracę z Coinbase w celu umożliwienia przedsiębiorcom akceptacji cyfrowej waluty. Wczoraj PayPal- lider płatności internetowych – ogłosił podjęcie współpracy z czołowymi Bitcoinowymi operatorami płatności – BitPayem, Coinbase i GoCoinem. Cena wzrosła o 12% w przeciągu godziny.

PayPal wciąż nie zdecydował się dodać cyfrowe waluty do swojego portfela, ale  jak napisał przedstawiciel firmy Scott Ellison – Bitcoin jest przyszłościową technologią z bardzo dużym potencjałem. A PayPal jest firmą której zależy na bezpiecznych i zaufanych transakcjach, dlatego właśnie postanowiono umożliwić przedsiębiorcom przyjmowanie płatności w BTC poprzez integrację z liderami branży.

Czy ktoś jeszcze nie słyszał o BitPayu? Firma może pochwalić się, że pośredniczyła w płatnościach o wartości przekraczającej milion dolarów. Z ich usług korzysta 40,000 przedsiębiorców, w tym WordPress, czy Virgin Galactic oferujący komercyjne loty w kosmos. BitPay ma konta bankowe w 33 krajach, a jej finansowanie sięga 32 milionów dolarów.

Coinbase – określany Bitcoinowym Google. Ponad 1,6 miliona osób ma u nich założone portfele, a z pośrednictwa w transakcjach korzysta 36,000 przedsiębiorców. Firma zebrała finansowanie w wysokości 25 milionów dolarów.

GoCoin (nie mylić z Chińską giełdą OkCoin) jest zdecydowanie w tyle, ponieważ chwali się finansowaniem przekraczającym dwa miliony dolarów. PayPal jednak uznał firmę za zaufaną, a akceptacja przez nią Litecoina i Doge zdecydowanie przyciągnie użytkowników.

Rewolucja trwa i ciągle nabiera rozpędu. Pomyślcie sobie, że jeszcze rok temu ludzie kupowali Bitcoiny na Mt.Goxie, a jedyną polską giełdą był Bitcurex. Co więcej jeszcze rok temu działał market Silk Road, za tydzień będzie rocznica jego zamknięcia. Dokładnie rok temu cena na Bitcurexie wynosiła 380 złotych! Od tamtego czasu Bitcoin podrożał ponad 3,5 raza, a wzrost ten sprawił, że mogły powstać kolejne Bitcoinowe biznesy i startupy.

Jakby tego było mało przypomnijcie sobie, że zaledwie piętnaście miesięcy temu na rynku pojawiły się pierwsze ASICi! Przy takim tempie rozwoju uważam, że w 2018 roku cena Bitcoin sięgnie miliona.

Poprzedni artykułPodsumowanie Tygodnia #59
Następny artykułSieć Studentów Promuje Bitcoin Na Kampusach
Założyciel serwisu, redaktor naczelny. Serwis ‘Bitcoinet’ założył w czasie studiów na University of Wolverhampton w Anglii. Posiada wykształcenie artystyczne w zakresie reklamy wizualnej i produkcji wideo. Właściciel firmy BitSky Multimedia, zawodowo zajmuje się marketingiem i produkcją wideo. Członek Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin. Członek założycielski Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii. Walutami cyfrowymi i technologią blockchain interesuje się od 2012 roku.

74 KOMENTARZE

  1. Jestem pierwszym bitcoins-owym żebrakiem w
    kraju. Obiecuję że wyżebraną kwotę przeznaczę na alkohol i wszystko co
    nie zdrowe. Obiecuję nie głosować na PO. Proszę od datki. W końcu
    jałmużna działała od zawsze na wszystkich rynkach świata. Więc dlaczego
    nie w sieci? 1MsSPwktS5Nxms1Uq1MLrTVXMaMWwbrXgJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.