Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

PayPal skupuje bitcoiny. Podsumowanie tygodnia #342

Za ostatnimi wzrostami ceny BTC może stać PayPal. Firma Pantera Capital zauważyła, że gigant zaczął skupować wielkie ilości BTC.

24 listopada 2020 | 13:22

Jak co tydzień prezentujemy wam newsy z rynku BTC. Co tym razem wydarzyło się w świecie kryptowalut?

PayPal skupuje bitcoiny

Okazuje się, że za ostatnimi wzrostami ceny BTC może stać PayPal. Taki wniosek wysuwa Pantera Capital. Firma zauważyła, że gigant z rynku płatniczego zaczął skupować wielkie ilości BTC. Mówimy o aż 70 proc. podaży nowowykopanych BTC. Do tego prezes PayPala, Dan Schulman, powiedział na antenie CBDC, że przydatność bitcoina jako waluty przeważy nad etosem hodlowania. Innymi słowy, bitcoin stanie powszechnie stosowanym środkiem płatnoczym.

Źródło: Coindesk

Binance pozywa Forbesa

Forbes opublikował parę tygodni temu artykuł dot. kontrowersji wokół Binance. Giełda wykorzystuje ponoć luki w amerykańskim prawie. Firma CZ postanowiła na to zareagować… pozwem. Zatrudniła już Charlesa Hardera, prawnika znanego w świecie celebrytów (prowadził sprawy np. Hulka Hogana, Melanie Trump i samego Donalda Trumpa). Ten ma udowodnić, że artykuł Fobresa zawiera kłamliwe tezy.
 
Forbes poinformował wcześniej o dokumentach, do których dotarł i które miały sugerować, że giełda miała założyć amerykańską spółkę Tai Chi, dzięki której mogłaby oszukać prawodawców ze Stanów Zjednoczonych.

Źródło: Forbes


Trwa proces informatyka Fundacji Ethereum

Informatyk z Fundacji Ethereum, Virgil Griffith, został przez władze USA oskarżony o to, że współpracował z rządem Korei Płn. Miał rzekomo podać służbom reżimu Kimów informacje o tym, jak za pomocą kryptowalut obchodzić sankcje, jakie na kraj nakładają Stany Zjednoczone.

Informatyk broni się tym, że wygłosił tylko typowe przemówienie z dostępnymi w sieci danymi o blockchainie. Prawnicy władz USA są jednak przeciwnego zdania:

„Prosta hipoteza obnaża absurdalność stanowiska Griffitha. Logika Griffitha pozwoliłaby amerykańskiemu fizykowi na podróż do KRLD i wyjaśnienie zasad stojących za [budową] broni jądrowej na konferencji fizyków z Korei Północnej [póki] nie pobierałby on za to żadnych opłat, a pragnienie reżimu budowy broni jądrowej nie miało charakteru ekonomicznego”.

Źródło: Cointelegraph

CipherTrace będzie śledzić transakcje w sieci Monero?

Firma CipherTrace twierdzi, że będzie w stanie zidentyfikować użytkowników XMR, którzy wykorzystują swoje środki do osiągania nielegalnych celów.

Na blogu CipherTrace stwierdzono, że nowe ​​patenty firmy obejmą narzędzia kryminalistyczne służące do badania przepływów transakcji w łańcuchu Monero (XMR). Te mają pomóc w dochodzeniach kryminalnych i umożliwią „grupowanie prawdopodobnych właścicieli portfeli”, a także śledzenie skradzionych lub używanych w przestępstwach XMR.

„Możliwości śledzenia Monero przez CipherTrace umożliwia zidentyfikowanie, kiedy przychodzące [na giełdę] XMR może mieć pochodzenie przestępcze”

– czytamy na blogu.

Źródło: CipherTrace

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut