Reklama

Quark

Szef Binance najbogatszym Azjatą. Podsumowanie #400

12 stycznia 2022 | 02:04

Co tym razem wydarzyło się w świecie kryptowalut? Przed wami kolejne podsumowanie najważniejszych newsów dot. cyfrowych aktywów.

CZ najbogatszy

Bloomberg Billionaires Index oszacował majątek CEO Binance, Changpenga Zhao, na kwotę 96 miliardów dolarów. Jest on więc najbogatszym inwestorem na rynku kryptowalut, 11. najbogatszą osobą na świecie i zarazem najzamożniejszym Azjatą.

Źródło: Bloomberg

Portfel na e-juana hitem na rynku aplikacji

Chińczycy tłumnie zaczęli ściągać portfel na cyfrowego juana na swoje smartfony. Aplikacja, która została opracowana przez Instytut Badań nad Walutą Cyfrową Ludowego Banku Chin (PBoC), została udostępniona w sklepach Google i Apple w zeszły wtorek. Wczoraj była najczęściej pobieraną aplikacją w App Store i w sklepie z aplikacjami mobilnymi Xiaomi, popularnej platformy dla chińskich użytkowników Androida.

Warto dodać, że portfel może jak na razie pobrać każdy, ale pełna funkcjonalność jest włączona tylko dla ograniczonej liczby Chińczyków.

Źródło: South China Morning Post 

Samsung oferuje telewizory do NFT

Samsung w czasie targów CES 2022 w Las Vegas zapowiedział dodanie w swoich telewizorach wsparcia dla  NFT. Funkcja ta ma pojawić się w wybranych modelach Smart TV i pozwolić użytkownikom m.in. przeglądać zawartość NFT. Grafiki czy wizualizacje będzie można dzięki temu wyświetlać na dużym ekranie, ale też dokonywać podglądu NFT przed ich zakupem i poznać historię NFT oraz metadane z blockchaina.

Źródło: Komputer Świat

PayPal chce mieć swoją cyfrową walutę

W rozmowie z Bloomberg News, Jose Fernandez da Ponte, starszy wiceprezes ds. kryptowalut i walut cyfrowych w PayPal, przyznał, że firma bada temat emisji cyfrowej waluty.

– Badamy temat stablecoina; jeśli i kiedy będziemy starać się iść naprzód w tej kwestii, będziemy oczywiście ściśle współpracować z odpowiednimi organami regulacyjnymi – powiedział.

Źródło: Bloomberg News

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut