Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Nowy podmiot na Wall Street skupuje BTC. Podsumowanie tygodnia #343

Następna instytucja z Wall Street, Guggenheim Partners, obracająca aktywami o wartości 275 miliardów USD, chce wejść na rynek BTC.

1 grudnia 2020 | 13:45

Jak co tydzień podsumowujemy dla was obecną sytuację na rynku blockchaina.

Zakupy na Wall Street

Następna instytucja z Wall Street, obracająca aktywami o wartości 275 miliardów USD, chce wejść na rynek BTC. Chodzi o Guggenheim Partners i kupno GBTC, instrumentu inwestycyjnego dot. bitcoina Grayscale.

„Fundusz Guggenheim Macro Opportunities Fund może pośrednio dążyć do inwestycji w bitcoina, inwestując do 10 proc. wartości swoich aktywów netto w Grayscale Bitcoin Trust” – czytamy w zgłoszeniu firmy do SEC, jakie opublikowano w piątek.

Według niezależnej agencji ratingowej Morningstar fundusz Guggenheim Macro Opportunities zarządza aktywami o wartości 5,3 miliarda USD. 10 proc. tej kwoty może trafić na rynek BTC.

Pizza Hut w Wenezueli stawia na BTC

Kolejna dobra wiadomość. Wenezuelska Pizza Hut pozwoli swoim klientom na płacenie za pizzę w BTC. Wszystko dzięki współpracy z Cryptobuyer.

„Dziś ogłaszamy nowego partnera: światowej klasy firmę i globalną markę Pizza Hut… To zaszczyt móc współpracować z panem Khouri (Richard Khouri), który jest dyrektorem generalnym Pizza Hut w Wenezueli, która to podjęła wyzwanie bycia pierwszą firmą, która zainstaluje nasze fizyczne urządzenia”

– ogłosiło parę dni temu Cryptobuyer. Jak dodano „od dzisiaj możesz płacić kryptowalutamiBitcoin, Dash, XPT (Cryptobuyer Token), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), BUSD (Binance USD), Dai, USDT (Tether), BNB ( Binance Coin) w dowolnej restauracji Pizza Hut w Wenezueli”

Olsztyn stawia na Ethereum

Olsztyn jako pierwsze polskie miasto inwestuje w technologię Ethereum. Chodzi dokładnie o system SmartKey, technologii łączącej blockchaina z fizycznymi aktywami. 

SmartKey umożliwi w praktyce zespołom ratowniczym na połączenie smart kontraktu z urządzeniami Teltonika, które z kolei są wykorzystywane przez polskie zespoły ratownicze. Dzięki temu służby te będą mogły wejść do każdego budynku w mieście i to bez konieczności namierzania posiadacza kluczy lub oczekiwania na pozwolenie. Pomoże im to w szybszym reagowaniu na zagrożenie.

– Istniejąca potrzeba, aby nasze służby ratownicze mogły bez przeszkód wykonywać swoje obowiązki, jest delikatna. Wykorzystanie technologii blockchain i rozwiązania SmartKey wydaje się być idealnym rozwiązaniem, dającym bezpieczeństwo właścicielom i mieszkańcom budynków, ale także swobodę dla naszych służb ratowniczych – powiedział Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. 

Libra już w styczniu

Jeśli ze smutkiem uznaliście, że libra jednak nie powstanie, mamy dla was dobre wieści. Ponoć waluta Facebooka ma pojawić się na rynku już w styczniu. Dziennikarze Financial Times twierdzą, że trzy osoby z projektu stwierdziły, że to prawda. Dodały jednak, że forma libry będzie inna, niż pierwotnie zaplanowano. Waluta będzie stablecoinem, jaki będzie miał oparcie tylko w dolarze, a nie też w innych walutach np. euro.

Dokładna data uruchomienia projektu nie jest jeszcze znana. Będzie zależała od tego, kiedy Stowarzyszenie Libra otrzyma zgodę na emisję od szwajcarskiego organu nadzoru rynku finansowego (FINMA).

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut