Reklama

Quark

Nowy Jork będzie miał covidowe paszporty oparte na blockchainie. Podsumowanie tygodnia #360

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo ogłosił, że na rynku pojawią się paszporty szczepień na COVID-19. Będą oparte na technologii blockchain.

30 marca 2021 | 18:21

Jak co tydzień prezentujemy wam newsy z rynku blockchaina i nowych technologii.

Nowy Jork z covidowymi paszportami 

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo ogłosił, że na rynku pojawią się paszporty szczepień na COVID-19. Będą oparte na technologii blockchain:

Ponieważ coraz więcej nowojorczyków szczepi się każdego dnia, a kluczowe wskaźniki zdrowia publicznego regularnie osiągają najniższe wskaźniki od miesięcy, pierwszy w kraju Excelsior Pass zwiastuje kolejny krok w naszym przemyślanym, naukowym ponownym otwarciu.”

Steve LaFleche, dyrektor generalny IBM Public and Federal Markets, dodał:

IBM z dumą wspiera stan Nowy Jork w jego wysiłkach na rzecz zastosowania innowacyjnych technologii, aby pomóc mieszkańcom i społecznościom reagować na COVID- 19.”

Źródło: governor.gov.gov

Kolejny znany wokalista emituje swoje tokeny

Wokalista The Weeknd ujawnił, że jego nowa piosenka będzie miała formę tokenu NFT. Chodzi o niewymienialne tokeny, które dają prawa do piosenek czy innych dzieł sztuki.

Artysta jak na razie wydał cztery albumy studyjne oraz jeden mini-album. Jest laureatem trzech nagród Grammy i dziewięciu statuetek Juno Awards. Jego najbardziej znanym utworem jest „Earned It”, promujący film „Pięćdziesiąt twarzy Greya”.

Źródło: Twitter

Bank Japonii powołał specjalny zespół ds. CBDC

Bank Japonii powołał Komitet Łącznikowo-Koordynacyjny ds. Cyfrowej Waluty Banku Centralnego. Celem inicjatywy jest współpraca państwa z sektorem prywatnym.

Bank, za pośrednictwem tego komitetu, podzieli się szczegółami i aktualnymi informacjami na temat PoC [proof of concept] z sektorem prywatnym i rządem (…)

– wyjaśniono w komunikacie.

Wiadomo, że zaawansowane testy ruszą wiosną br.

Źródło: BOJ

Serena Williams inwestuje w Lolli

Tenisistka i biznesmenka Serena Williams zainwestowała w Lolli, startup, który pomaga zarabiać bitcoiny w czasie zakupów online.

– Jestem podekscytowana, mogąc ogłosić swoją inwestycję w Lolli, firmę, której misją jest uczynienie bitcoina bardziej dostępnym [dla ludzi]. Zarabianie i posiadanie bitcoina to krok w kierunku integracji finansowej dla wszystkich ludzi – przyznała Williams. 

Wcześniej zainwestowała m.in. Coinbase.

Źródło: Lolli

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut