Polskie Stowarzyszenie Bitcoin opublikowało kilka dni temu list otwarty, w którym między innymi ostrzega przed zbyt pochopnym inwestowaniem w kryptowaluty w obecnym okresie. W pełni popieramy zdanie Stowarzyszenia. Bitcoin okazał się bardzo dochodową inwestycją, dla wszystkich, którzy kupili jego jednostki w przeciągu ostatnich dwóch lat. Nie jest wykluczone, że zakup walut cyfrowych nawet dzisiaj przyniesie znaczne zyski w przyszłości. Jako giełda, mając na uwadze dobro naszych klientów oraz zasady etyki w biznesie, przestrzegamy jednak przed kupowaniem bitcoina w celach zarobkowych w momencie, gdy istnieje ryzyko większej korekty na rynkach. Tyczy się to zwłaszcza osób inwestujących krótkoterminowo oraz tych, które dopiero niedawno dowiedziały się o istnieniu walut cyfrowych. Przed dokonaniem pierwszego zakupu na naszym rynku zalecamy:

  1. Zapoznanie się z tematem walut cyfrowych, ich technologią i specyfiką. Jako firma chętnie odpowiemy zainteresowanym na wszelkie pytania oraz prześlemy linki do stron internetowych zajmujących się tym tematem.
  2. Zaznajomienie się z choćby podstawami gry na giełdzie. Proszę pamiętać, że inwestowanie w waluty, tokeny czy akcje może być źródłem zarobku, ale też straty!

Jednocześnie zapewniamy, że jako giełda odcinamy się od wszelkich projektów podszywających się pod kryptowaluty, a w rzeczywistości nimi nie będącymi. Mamy w planach wprowadzenie kolejnych par walutowych, ale możemy Państwa zapewnić, że wśród nich znajdą się tylko sprawdzone i pewne nazwy. Idąc za zaleceniem Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin zachęcamy do zgłaszania tej organizacji wszelkich produktów, które budzą Państwa zaniepokojenie.

Choć pozostajemy firmą komercyjną, ważny jest dla nas ogólny wizerunek Bitcoina i całego rynku walut cyfrowych w Polsce i na świecie. Stąd – patrząc długoterminowo – kluczowe jest dla nas edukowanie klientów i dalsza praca w celu popularyzacji technologii Blockchaina i jednostek płatniczych na nim opartych. Poniżej prezentujemy list otwarty Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin, do którego się odwołujemy.

Zespół Bitmarket

list otwarty bitmarket

79 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj