Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Największe banki inwestują w blockchaina. Podsumowanie tygodnia #379

17 sierpnia 2021 | 20:33

Jak co tydzień powracamy do naszego podsumowania najważniejszych newsów z rynku kryptowalut i blockchaina.

Największe banki inwestują w blockchaina

Firma Blockdata zapytała 100 największych banków o to, czy te inwestują w blockchaina i kryptowaluty. Odpowiedzi są zaskakujące. Aż 55 banków zainwestowało w inicjatywy związane z technologią sieci bloków i kryptowalutami. Badacze analizowali dokładnie to, ile kapitału zainwestowano w rundy finansowania takich przedsięwzięć. 

Na 1. miejscu znalazł się bank Standard Chartered z inwestycjami o wartości 360 mln USD. Na drugim BNY Mellon, zaś trzecia pozycja należy do Citibanku.

Polscy klienci zauważą na liście też znane sobie nazwy: BNP Paribas (5. miejsce) oraz ING (10. pozycja).

Warto dodać, że banki najczęściej inwestują dziś w usługi przechowywania kryptowalut dla swoich klientów.

Źródło: Blockdata

Microsoft skorzysta z technologii Ethereum

Microsoft chce skorzystać z Argusa, oprogramowania, które umożliwia śledzenie pirackich treści. Wszystko za pomocą odpowiedniego algorytmu znaku wodnego. Ma to pomóc w walce z piraceniem np. Office’a Microsoftu.

Dzięki bezpieczeństwu i praktyczności systemu Argus, mamy nadzieję, że kampanie antypirackie w świecie rzeczywistym będą naprawdę skuteczne 

– napisano w raporcie korporacji.

Argus to program, który został stworzony na bazie Ethereum, więc firma stworzona przed lat przez Billa Gatesa zaczyna korzystać z czołowego blockchaina na rynku.

Źródło: Forkast

Ukraina uderza w system nielegalnych giełd kryptowalut

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zamknęła sieć nielegalnych platform, które służyły do handlu kryptowalutami. Ich działalność była jednak przykrywką dla prania pieniędzy.

Wiadomo, że cała sieć generowała miesięczny obrót w wysokości ok. 1,1 miliona dolarów. Z jej usług korzystali przestępcy, ale też polityczni ekstremiści, np. współorganizatorzy politycznych manifestacji, które miału miejsce w Dniu Niepodległości Ukrainy.

W ramach śledztwa służby przeszukały biura giełd i skonfiskowały komputery, telefony komórkowe, dokumenty oraz gotówkę w obcej walucie.

Źródło: ssu.gov

Marvel emituje NFT Kapitana Ameryki

Marvel kontynuuje swoją przygodę z NFT. Po emisji tokenów, które były powiązane z e-figurkami Spider-Mana, przyszedł czas na kolekcję dot. Kapitana Ameryki.

Wiadomo, że w ramach nowej serii na rynek trafią cyfrowe figurki i tokeny dot. takich postaci jak Steve Rogers (pierwszy Kapitan Ameryka), John F. Walker, Sam Wilson, Bucky Barnes i ich główny wróg – Red Skull.

Firma zamierza też rozpocząć „Miesiąc Cudów” w aplikacji VeVe. W nadchodzących tygodniach może pojawić się więcej NFT superbohaterów.

Źródło: Marvel

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut