Reklama

Quark

Najwięksi inwestują w Bitcoina. Podsumowanie tygodnia #354

Yahoo w swoim nowym artykule podaje zaskakujące wieści. Cointerpoint Global bada, czy Bitcoin byłby odpowiednią opcją dla jej inwestorów.

16 lutego 2021 | 17:33

Ponownie prezentujemy podsumowanie newsów dot. rynku kryptowalut.

Morgan Stanley myśli o inwestowaniu na rynku BTC

Yahoo w swoim nowym artykule podaje zaskakujące wieści. Powołując się na swoje źródło, stwierdza, że Cointerpoint Global, czyli spółka zależna Morgan Stanley Investment Management obracająca aktywami o wartości 150 miliardów USD, „bada, czy kryptowaluta byłaby odpowiednią opcją dla jej inwestorów”.

Counterpoint Global jest opisywane przez Morgana jako fundusz specjalizujący się w inwestycjach, „których wartość rynkowa może znacznie wzrosnąć z fundamentalnych powodów”. Fundusz odnotował wzrost o 72,7 proc. w skali roku.

Źródło: Yahoo

JP Morgan wcześniej, czy później zacznie inwestować w BTC

Największy amerykański bank inwestycyjny JPMorgan Chase w pewnym momencie  będzie musiał zainwestować na rynku Bitcoina (BTC). To zdanie wiceprezesa Daniela Pinto.

Jeśli z czasem rozwinie się klasa aktywów, która będzie wykorzystywana przez różnych menedżerów aktywów i inwestorów, będziemy musieli być zaangażowani […] Popytu jeszcze nie ma, ale jestem pewien, że w pewnym momencie będzie – powiedział mediom Pinto. 

Tym samym słowa managera JP Morgan zaczynają wpisywać się w ogólną narrację dot. kryptowalut. Coraz więcej większych inwestorów kupuje Bitcoiny, czym zwiększają wiarygodność tego rynku w oczach detalistów.

Źródło: Bloomberg

Amerykański bank umożliwia kupowanie BTC za pomocą bankomatów

Blue Ridge Bank, mniejszy bank z Wirginii z USA, ogłosił, że jego klienci mogą od teraz „kupować i wymieniać” Bitcoiny w 19 bankomatach. W ramach usługi bank rozpoczął współpracę z LibertyX i BluePoint ATM Solutions.

– Od lat konsumenci pytają nas o możliwość kupowania Bitcoinów w swoich bankach. Jesteśmy dumni, że BRB jest pierwszym bankiem w kraju, który oferuje usługi dot. BTC w swoich bankomatach – powiedział dyrektor generalny LibertyX, Chris Yim.

– Przewidujemy, że więcej lokalnych banków i spółdzielczych kas pożyczkowych będzie potrzebować w swoich oddziałach innowacyjnych rozwiązań z branży fintech, takich jak ta – zauważył prezes BluePoint ATM Solutions, Wade Zirkle.

Źródło: PRNewsWire

Andrew Yang chce uczynić Nowy Jork „centrum Bitcoina”

Andrew Yang, który chciał kandydować (bezskutecznie) na prezydenta USA, teraz ma inni ambitny plan. Chce zostać gubernatorem Nowego Jorku. Obiecał, że jeśli wygra walkę o władzę, sprawi, że miasto stanie się centrum kryptowalut na świecie.

W odpowiedzi na jego wypowiedź, wiele osób zasugerowało, że powinien też wpisać do swojego programu obniżkę podatków i likwidację BitLicencji – dokumentu, który reguluje rynek cyfrowych walut w USA.

Źródło: Business Insider

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut