Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Możesz stracić BTC przez kartę SIM! Podsumowanie tygodnia #289

Jak nie stracić swoich kryptowalut przez wymianę SIM? Nowy proceder kradzenia kryptowalut za pomocą kart SIM i mediów społecznościowych. 

19 listopada 2019 | 10:00

W minionym tygodniu na wykresie nie działo się wiele. W sferze fundamentów? Dziś wspomnimy m.in. o tym, jak nie stracić swoich kryptowalut.

Kradzież przez kartę SIM

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych aresztował i oskarżył dwóch mężczyzn ze stanu Massachusetts. Co w tym dziwnego? Okazuje się, że obaj są zamieszani w proceder kradzenia kryptowalut za pomocą kart SIM i mediów społecznościowych. 

Eric Meiggs i Declan Harrington wprowadzali w błąd operatorów telekomunikacyjnych. Podrabiali karty SIM swoich ofiar. W ten sposób przejmowali dostęp do ich kont w social mediach czy resetowali hasła do ważnych i prywatnych usług, m.in. takich jak portfele na kryptowaluty. Ponoć ich ofiarami byli głównie managerowie ze znanych firm z rynku blockchaina.

Samy Tarazi, sierżant w biurze szeryfa hrabstwa Santa Clara, skomentował sprawę:

„Mówimy o dzieciach w wieku od 19 do 22 lat, które potrafią ukraść miliony dolarów w kryptowalutach […] mamy teraz do czynienia z kimś, kto kupi kartę SIM w serwisie eBay, podłącza ją do taniego telefonu, wykonuje połączenie i kradnie miliony dolarów. To dość niezwykłe”.

Źródło: Justice.gov

OneCoin: współtwórcy domniemanej piramidy grozi 90 lat odsiadki

Konstantin Ignatov, brat Ruji i współtwórca OneCoina, jest już w rękach policji USA od paru miesięcy. Teraz media informują, że grozi mu nawet do 90 lat więzienia. Wszystko za to, że współtworzył jedną z największych piramid finansowych w historii. W ramach OneCoina od naiwnych inwestorów przejęto ponoć ok. 4,4 USD. 

Sama Ruja jest na wolności. Media donoszą, że ponoć – zgodnie z zeznaniami jej brata – w czasie swojej ucieczki komunikowała się z pewnymi Rosjanami. Ma ponoć także „plecy” u wpływowego obywatela Rosji. Dokładne personalia tych osób nie są znane.

Przypomnijmy, że przed OneCoinem ostrzegało m.in. Polskie Stowarzyszenie Bitcoin, pisząc jeszcze w 2016 r. pismo w tej sprawie do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Źródło: Comparic.pl

HTC + Binance = ???

HTC i Binance łączą siły. Efektem ma być edycja specjalna ostatniego smartfonu giganta z rynku elektroniki. Mowa o Binance Edition Exodus 1. Urządzenie ma posiadać zintegrowaną aplikację portfela na kryptowaluty Zion Vault z Binance DEX. Dzięki temu jego użytkownicy będą mogli łatwiej handlować na giełdzie Binance. Cacko będzie dostępne w cenie 599 USD.

Źródło: Cointelegraph

Kandydat na prezydenta USA mówi o BTC

Andrew Yang to kandydat na prezydenta z obozu Demokratów. W swojej kampanii wyborczej (a dokładnie prekampanii bowiem walczy on dopiero o nominację partii, by móc stanąć w szranki z Donaldem Trumpem) od początku mówi o potrzebie regulacji i wspierania rynku blockchaina i kryptowalut. Teraz powraca do tematu.

„Krajowe ramy regulujące te aktywa nie powstały, a kilka agencji federalnych powołuje się na sprzeczne przepisy. (…) Zawstydzająca jest ignorancja niektórych członków Kongresu, gdy mówią oni o technologii (…). Bez podstawowego poziomu zrozumienia nierozsądne jest oczekiwanie odpowiedniej regulacji [rynku] głównych firm technologicznych lub opracowanie przepisów dotyczących kluczowych problemów technologicznych, z którymi będziemy się nadal borykać w dziedzinie sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa”

– twierdzi Yang.

Uważa, że jako prezydent sprawi, że USA staną się liderem na rynku sieci bloków i cyfrowych walut.

Źródło: Yang2020

 

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut