Reklama

Quark

MetaMask wraca do Google Play. Podsumowanie tygodnia #296

MetaMask wraca do sklepu z aplikacjami na Androida po tygodniowej nieobecności. O tym i innych newsach piszemy w naszym podsumowaniu.

7 stycznia 2020 | 09:30

W minionym tygodniu kurs BTC w końcu drgnął i to skacząc w górę. Tak kryptowaluty zareagowały na wydarzenia na Bliskim Wschodzie. Co z kolei działo się na poziomie startupów, projektów społecznych i technologii blockchain. O tym poniżej.

MetaMask wraca do Google Play

Google usunęło aplikację MetaMask z Google Play. Podobnie jak w grudniu YouTube zablokował na kilka dni video dot. kryptowalut. Społeczność cyfrowych walut była oburzona. Pojawiły się nawet głosy dot. konieczności stworzenia zdecentralizowanej platformy video w kontrze do YouTube’a. Stres okazał się niepotrzebny. MetaMask ponownie jest dostępne w sklepie Google Play. Ponoć zniknęło z niego w wyniku… nieporozumienia. Miejmy nadzieję, że to prawda, a ostatnie ruchy giganta nie były jakimś dziwnym sygnałem ostrzegawczym.

Źródło: Google Play

Bitcoin w Burger Kingu w Wenezueli

Okazuje się, że w wenezuelskich restauracjach Burger Kinga można płacić kryptowalutami. Jest to możliwe dzięki współpracy ze startupem Cryptobuyer, który obsługuje też bitomaty w tym kraju.

„Z przyjemnością ogłaszamy nasz komercyjny sojusz z @BurgerKingVE”, czytamy w tweecie firmy.

Źródło: Cointelegraph

Liga krypto-traderów

W Polsce rusza liga krypto-traderów. Chodzi o inicjatywę TRQPro i Ligi Tradingowe na platformie BitMEX. W roku 2020 odbywać się będzie konkurs o miano Najlepszego Tradera TRQPro na platformie BitMEX! Odbędzie się 9 Lig Miesięcznych – po 3 na kwartał. Ligi zostaną rozegrane w styczniu, lutym, marcu, maju, czerwcu, lipcu, wrześniu, październiku oraz listopadzie. Pierwsza rusza już 6.01! Podczas każdej z Lig Miesięcznych – uczestnicy oprócz tradycyjnych już zmagań o nagrody w BTC oraz statuetki będą walczyli o punkty rankingowe do klasyfikacji kwartalnej oraz całorocznej. System punktacji będzie analogiczny, jak w Formule 1. W związku z tym, aby motywować graczy do roztropnego tradingu likwidacje oraz dyskwalifikacje będą karane punktami ujemnymi. Pamiątkowe statuetki będą wręczane dla pierwszej trójki każdej z Lig Miesięcznych. Osoba, która uzyska najwięcej punktów w danym kwartale również będzie wyróżniona statuetką. Najwyższe trofeum przypadnie Zwycięzcy rankingu rocznego. Co istotne – Liga, tak jak wszystko na TRQPro jest darmowa. Jedyne wymaganie to gra na koncie ligowym założonym z wykorzystaniem linka afiliacyjnego oraz minimalny depozyt 0.005 BTC. Większość fee uzbieranego w trakcie Ligi jest przeznaczana na nagrody dla zwycięzców. Reszta środków przeznaczona zostaje na koszty techniczne związane m. in. z obsługą witryn internetowych, czy też organizacją Spotkań. Zazwyczaj na starcie zbiera się kilkadziesiąt osób, a nagrody są wartości kilkuset dolarów. Liga zatem finansuje się sama i jest świetną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności tradingowych oraz zapewnia dreszczyk emocji, a co należy podkreślić – Liga jest bezpłatna. Zapisy do Ligi odbywają się przez stronę, a wyniki odczytywane są poprzez API. Chętnych do Ligi zapraszamy na stronę https://trqpro.pl/liga. Tam można znaleźć Regulamin oraz zgłosić się do udziału!

Źródło: Komunikat prasowy 

Pomoc dla ofiar pożarów w Australii

Społeczność Bitcoina organizuje się w celu zbierania środków na pomoc dla ofiar pożarów w Australii. Jak wiadomo, na tym kontynencie trwają wielkie pożary. Spłonęło już 14 mln akrów ziemi i zginęła nieznana dotąd liczba zwierząt. 

 

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut