Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Kup marihuanę przez sieć bloków. Informacje Tygodnia #235

Co dalej z ceną BTC? Steve Wozniak na rynku blockchain. Powstaje polski stablecoin. Petro na 6 giełdach. Sprawdź informacje tygodnia >>

24 października 2018 | 13:25

Powstaje polski stablecoin?

Tak, okazuje się, że po dPLN, który ostatecznie chyba nie ujrzy światła dziennego, w naszym kraju powstanie inny stablecoin. Mowa o Fiat Based Token. ICO projektu jest planowane na początek przyszłego roku. W skład zespołu, który stoi za „stabilnym tokenem”, wchodzi m.in. CEO Sonia Targosz. Oprócz niej w projekt zaangażowane są ponoć inne osoby od lat działające na scenie kryptowalut w Polsce – prawnicy, start-upowcy i marketingowcy. FBT ma być uzupełniony o specjalną aplikacje mobilną służącą do płatności. Więcej na temat nowego stablecoina mamy dowiedzieć się wkrótce.

Ticketmaster będzie sprzedawało bilety za pomocą blockchaina

Firma zajmująca się sprzedażą biletów na koncerty agencji Live Nation miała ostatnio sporo problemów. Związanych właśnie z handlem biletami. Otóż, Ticketmaster został oskarżony o ignorowanie istnienia na swojej platformie fikcyjnych kont, które należały do „koniów” obchodzących tym samym ograniczenie kupna biletów dla jednego użytkownika. Przez to wiele biletów na topowe wydarzenia trafiało potem do sprzedaży pozarynkowej i było tam sprzedawanych za wiele wyższe kwoty. Zastosowanie blockchaina może więc zwiększyć nadszarpniętą wiarygodność Ticketmaster.

Kup marihuanę przez sieć bloków

To nie wszystko. Kanadyjska DMG Blockchain Solutions Inc. (DMG) ogłosiła, że  opracowuje globalną platformę zarządzania łańcuchem dostaw dla… rynku marihuany. Marihuana od zeszłego tygodnia jest bowiem w pełni legalna w Kanadzie. Nie mowa tylko o porcjach leczniczych, ale też „rekreacyjnych”. Może to doprowadzić na wzrostu popytu na konopie indyjskie. Przy obecnym systemie dostaw może to jednak skutkować problemami z dostarczeniem na rynek wystarczającej liczby tego typu towaru. Zdaniem zarządu DMG blockchain może pomóc rozwiązać ten problem. Dyrektor generalny firmy, Dan Reitzik, twierdzi że “wschodzący przemysł marihuany wymaga rozwiązań do zarządzania produktami, a łańcuch bloków jest najbardziej logicznym wyborem”.

Według danych DMG, rynek marihuany jest warty 23 miliardów dolarów w samej Kanadzie. 13 milionów konsumentów “rekreacyjnych” generuje zaś 6 miliardów dolarów przychodu.

Woz na rynku blockchain

Także Steve ‘Woz’ Wozniak oficjalnie wchodzi na rynek blockchain. Współzałożyciel Apple dołączył do EQUI Global. Stał się tym samym współzałożycielem funduszu venture capital zajmującego się blockchain. Wozniak chce szukać też nowych „gwiazd rynku technologii”.

“Jesteśmy coachami i wierzę w to tak mocno, ponieważ Apple był silnie wspierany. Radość, którą mieliśmy, pasja, założenie firmy, ekscytacja, to najbardziej fascynująca rzecz “– mówi mediom Wozniak.

“Woz [Wozniak] zawsze był moją ikoną biznesową i moim marzeniem było, aby pracować z nim w EQUI” – podkreśla nowa wspólniczka Wozniaka, Baronessa Michelle Mone.

Co dalej z ceną BTC?

Nie kończą się debaty nt. przyszłej ceny bitcoina i kryptowalut. Mike Novogratz w wywiadzie dla Bloomberga potwierdził, że jego zdaniem główna cyfrowa waluta ​​w 2018 roku nie przekroczy już poziomu 10 000 dolarów. To jednak nie przekreśla kolejnej hossy na tym rynku. Zdaniem założyciela Galaxy Investment Partners, zainteresowanie się bitcoinem ze strony inwestorów instytucjonalnych doprowadzi do wzrotów. Ma to nastąpić w pierwszym lub drugim kwartale 2019 r.

Petro na 6 giełdach

Po tym jak prezydent Wenezueli, Nicolas Maduro, ogłosił, że token Petro staje się oficjalną walutą kraju, w minionym tygodniu wprowadził ją także na 6 giełdach, gdzie będzie można ją kupować i sprzedawać.

6 giełd o których mowa to:

  • Cave Blockchain (caveblockchain.com),
  • Bancar (bancarexchange.io),
  • Cryptia (cryptiaexchange.com),
  • Amberes Coin (amberescoin.com),
  • Afx Trade (afx.trade),
  • Criptolago (criptolago.com.ve ).

Zgodnie z nową dokumentacją Petro jest zabezpieczone w stosunku: 50 procent ropy, 20 procent złota, 20 procent żelaza i 10 procent diamentu.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut