Nie sposób nie napisać we wstępie o tym, co dzieje się w związku z koronawirusem i jego wpływem na BTC. Okazało się, że wraz z pandemią z Wuhan rozpoczął się chyba nowy kryzys gospodarczy. Wszystkie kryptowaluty mocno spadły na wykresie. Nie same – wiele straciły też metale szlachetne. Pojawiły się wręcz opinie nt. upadku BTC. Co zaś dzieje się na poziomie fundamentów?

Blockchain vs. koronawirus

Włoski Czerwony Krzyż i Komitet Colli Albani zorganizowały zbiórkę Bitcoinów i innych kryptowalut na rzecz walki z koronawirusem. 

Przewodniczący komitetu IRC Colli Albani, Bruno Pietrosanti, powiedział mediom:

„Musimy zmniejszyć presję na hospitalizacje, ponieważ liczba zakażonych osób rośnie i liczba miejsc dostępnych w szpitalach jest mniejsza. Wierzymy, że innowacyjne narzędzie do pozyskiwania funduszy, takie jak Bitcoin, może pomóc nam znaleźć niezbędne zasoby gospodarcze, które są bardzo trudne do uzyskania w tym historycznym momencie”.

Adres portfela Bitcoina, na który można wysyłać środki, znajdziecie tutaj.

IGBiNT chce współpracować z KNF

12 marca 2020 r. Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii opublikowała oficjalne pismo do KNF. W nim deklaruje, że chce współpracować z władzami w sprawie regulacji rynku kryptowalut. Czytamy tam np.

„Najbardziej pilne, tak aby umożliwić podmiotom działającym na rynkach blockchain/walut cyfrowych działanie w kraju, bez konieczności uciekania poza inne jurysdykcje”.

Źródło: Facebook

Francja chce stworzyć piaskownicę dla startupów

Francuski organ nadzoru rynku, Autorité des Marchés Financiers (AMF), chce stworzyć piaskownicę regulacyjną, która będzie przeznaczona do badania wpływu tokenów na prawo i gospodarkę Unii Europejskiej. Organ ogłosił to 6 marca. „Digital Lab” ma umożliwić rozwój nowej cyfrowej gospodarki oraz pomóc zbadać wpływ tokenów i blockchaina na rynki.

Źródło: AMF France

Ludowy Bank Chin wykorzysta blockchainową platformę

Ludowy Bank Chin (PBoC) otrzymał 4,7 miliona dolarów od rządu Chin. Przez trzy lata środki te będą wydawane na projekty badawczo-rozwojowe. Do tego celu zostanie użyta specjalna platforma oparta na blockchainie.

Platforma została uruchomiona we wrześniu 2018 r. Ma na celu ułatwienie transferów środków i „bezpieczne dzielenie się informacjami między przedsiębiorstwami i departamentami rządowymi”.

Źródło: Global Times

 

1 KOMENTARZ

  1. Rosnąca liczba koronawirusów w aglomeracji Nowego Jorku zmusza coraz więcej firm kryptowalutowych i blockchainów w regionie do przygotowania się na wątpliwą rzeczywistość: ich biura mogą zostać zamknięte bez ostrzeżenia, a ich pracownicy mogą być zmuszeni do rozpoczęcia pracy na odległość. Winklevoss Gemini zaprosił zagrożonych pracowników do pracy zdalnej, a także wszystkich, którym zależy na ich zdrowiu i bezpieczeństwie. Myślę, że przed naszymi firmami stanie ten sam scenariusz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj